Olimpia - Zagłębie: porażka wicelidera

Olimpia Grudziądz pokonała na własnym stadionie wicelidera Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec 3:1. Gole w meczu zdobywali dla gospodarzy Jakub Łukowski, Marcin Woźniak i Karol Angielski, a dla gości Tomasz Nowak.

Michał Piegza
piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
Olimpia przerwała serię wygranych Zagłębia i zwyciężając dotychczasowego wicelidera prześcignęła rywali w tabeli Nice I ligi.

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla sosnowiczan. W 30. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Nowak. Zastępujący kontuzjowanego Jakuba Wrąbla Patryk Królczyk nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po stracie gola gospodarze nie podłamali się i już po czterech minutach doprowadzili do wyrównania. Błąd popełnił Wojciech Fabisiak. Bramkarz zlekceważył uderzenie z ok. 25 metrów Jakuba Łukowskiego i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron żadna z drużyn długo nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia zwycięskiego gola. Emocje zaczęły się w końcówce. Na jedenaście minut przed końcem rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Kaczmarek. Jego strzał obronił Fabisiak, który w drugim kolejnym pojedynku okazał się lepszy przy uderzeniu z "wapna". Dwie minuty później było już jednak 2:1. W zamieszaniu najwięcej sprytu zachował Marcin Woźniak. Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat i zostało skontrowane. W 89. minucie wynik gry ustalił Karol Angielski.

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
0:1 - Tomasz Nowak 30'
1:1 - Jakub Łukowski 34'
2:1 - Marcin Woźniak 82'
3:1 - Karol Angielski 89'

W 79. minucie Marcin Kaczmarek (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Olimpia GrudziądzPatryk Królczyk - Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Matic Zitko, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek (90+2' Radosław Jasiński), Adam Banasiak (88' Damian Ciechanowski), Kamil Kurowski, Daniel Feruga (60' Marcin Smoliński), Jakub Łukowski - Karol Angielski.

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski, Kamil Wiktorski, Żarko Udovicić - Konrad Michalak (82' Robert Bartczak), Łukasz Bogusławski, Sebastian Milewski (46' Łukasz Matusiak), Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak (80' Dominik Boettcher) - Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Kasperkiewicz (Olimpia) oraz Wiktorski, Udovicić, Najemski, Fidziukiewicz (Zagłębie).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Olimpia Grudziądz awansuje do Lotto Ekstraklasy?