Wisła - Podbeskidzie: Podgórski jokerem bielszczan

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /

W meczu 27. kolejki Nice I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na wyjeździe Wisłę Puławy 1:0. Gola na wagę wygranej zdobył Tomasz Podgórski.

Faworytem tego meczu wydawało się być Podbeskidzie Bielsko-Biała, które było sklasyfikowane wyżej w tabeli i nie ukrywało swoich aspiracji dotyczących dołączenia się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż bielszczanie mają pokaźną stratę do liderów, ale pod Klimczokiem wciąż nie tracą nadziei.

Puławianie skupiają się na walce o utrzymanie. Po 26. kolejce mieli na swoim koncie tyle samo punktów, co zajmujący barażową pozycję GKS Tychy. Śląski zespół swój mecz zremisował i puławianie również musieli zdobyć co najmniej punkt, by nadal być sklasyfikowanymi na bezpiecznej pozycji.

W pierwszej połowie to Wisła była bliżej objęcia prowadzenia. Gola mógł zdobyć były gracz Podbeskidzia - Sylwester Patejuk - który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nieczysto trafił w piłkę. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, a mecz nie był porywającym widowiskiem.

Niewiele zmieniło się po przerwie. Pojedynek ten był spotkaniem z gatunku "do pierwszej bramki". Ta padła dopiero w 89. minucie, gdy Tomasz Podgórski wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła Łukasza Sierpiny. Warto dodać, że Podgórski na boisku pojawił się zaledwie 11 minut wcześniej.

Wisła Puławy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0) 0:1 - Tomasz Podgórski 89'

Wisła Puławy: Penkowiec - Hiszpański, Żemło, Litwiniuk, Poznański, Maksymiuk, Głaz, Szczotka (77' Nowak), Patejuk, Smektała (84' Pożak), Idzik.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński - Gumny, Magiera, Piacek, Mośkwik (82' Dolny), Jaroch, Hanzel, Deja (69' Lewicki), Sierpina, Janota (78' Podgórski), Haskić.

Żółte kartki: Moskwik, Magiera, Lewicki (Podbeskidzie).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).