Ligue 1: reprezentant Polski zmieniony w przerwie

Igor Lewczuk zagrał tylko 45 minut w sobotnim meczu Ligue 1 Girondins Bordeaux - SC Bastia (2:0). Epizod w Nantes zaliczył z kolei Mariusz Stępiński. Jego drużyna ograła Caen (2:0).

Bartosz Zimkowski
Igor Lewczuk AFP / FRED TANNEAU / Igor Lewczuk
Igor Lewczuk wyszedł w podstawowym składzie Girondins Bordeaux , ale w przerwie został zmieniony. Pierwszą połowę zakończył z żółtą kartką na koncie, a jego zespół tylko remisował z Bastią, która w ligowej tabeli jest ostatnia. Po zmianie stron Żyrondyści zdobyli dwie bramki i wygrali 2:0. Awansowali na czwarte miejsce, ale Lyon swoje spotkanie gra dopiero w niedzielę (z Monaco).

Epizod w barwach FC Nantes zaliczył Mariusz Stępiński. Polak pojawił się w 90. minucie, a sędzia pojedynek z Caen przedłużył o 240 sekund, więc w sumie tyle na boisku przebywał młodzieżowy reprezentant Polski. Nantes wygrało 2:0 i jest ósme w tabeli.