II liga: derby dla Błękitnych. Sześć goli Olimpii Zambrów na przełamanie

Błękitni Stargard wygrali 2:0 z Kotwicą Kołobrzeg w 27. kolejce II ligi. Najwięcej goli padło w Zambrowie, gdzie Olimpia odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Pokonała 6:2 Stal Stalowa Wola.

Błękitni Starogard Gdański Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Błękitni Starogard Gdański
Spośród sobotnich meczów najbardziej elektryzujące były derby Pomorza Zachodniego. Widowisko nie było złe, ale też nie rewelacyjne. Głównie za sprawą Kotwicy Kołobrzeg, której dwa gole Błękitnych Stargard wybiły z głowy piłkę nożną. W 36. minucie praktycznie wyjaśniło się, że stargardzianie utrzymali panowanie w regionie.

Do wyniku 2:0 doprowadzili Wojciech Fadecki oraz Grzegorz Szymusik. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego była dojrzalsza i przede wszystkim skuteczniejsza. Odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. W Kotwicy natomiast po staremu. Gracz środka pola na stoperze, obrońca w drugiej linii, były napastnik jako defensywny pomocnik. Trener Ryszard Wieczorek szuka rozwiązań, ale krok po kroku zbliża się ze swoimi podopiecznymi do spadku.

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej i pierwsze pod wodzą Tomasza Kulawika odniosła Olimpia Zambrów. Na własnym stadionie zdemolowała 6:2 Stal Stalowa Wola. Sędzia przyznał gospodarzom aż trzy rzuty karne, których bezbłędnym egzekutorem był Fabian Piasecki. Napastnik Olimpii przesunął się na pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców. Piasecki ma na koncie 11 goli i wyprzedza go jedynie Łukasz Pietroń z Olimpii Elbląg.

W 27. kolejce nie doszło do trzęsienia ziemi w czołówce. Kilka spraw się jednak zmieniło. Lider Odra Opole powiększył do trzech punktów przewagę nad Rakowem Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna zremisowała 1:1 z Rozwojem Katowice. Identyczną zaliczkę jak Odra ma trzecia Puszcza Niepołomice nad czwartym Radomiakiem Radom. Klub z Małopolski nie zawiódł w roli faworyta i zwyciężył 2:0 z Polonią Bytom.

Do górnej połowy tabeli awansował Gryf Wejherowo, który zwyciężył po dwóch kolejkach przerwy. Od razu efektownie 4:1 z PGE GKS-em Bełchatów. Gryf strzelił trzy gole między 56. a 70. minutą i po tych ciosach Brunatni nie byli się w stanie podnieść. Nie udał się powrót do Wejherowa Mariuszowi Pawlakowi, który zimą przeniósł się stamtąd do Bełchatowa.

27. kolejka II ligi:

Gryf Wejherowo - PGE GKS Bełchatów 4:1 (1:1)
1:0 - Adrian Klimczak 38'
1:1 - Artur Lenartowski 42'
2:1 - Robert Chwastek 56'
3:1 - Przemysław Czerwiński 57'
4:1 - Michał Marczak 70'

Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom 2:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Żurek 44'
2:0 - Marcin Orłowski 58'

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (2:0)
1:0 - Wojciech Fadecki 24'
2:0 - Grzegorz Szymusik 36'

Siarka Tarnobrzeg - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
1:0 - Radosław Sylwestrzak 37'

Legionovia Legionowo - Warta Poznań 1:2 (1:0)
1:0 - Patryk Koziara 12'
1:1 - Dominik Chromiński 55'
1:2 - Adrian Laskowski 65'

Rozwój Katowice - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
0:1 - Tomas Petrasek 6'
1:1 - Damian Kowalczyk (k.) 56'

Olimpia Zambrów - Stal Stalowa Wola 6:2 (2:1)
6:2 - Marcin Byszewski 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard zakończą sezon w górnej połowie tabeli II ligi?