Holandia: kolejna asysta Mateusza Klicha, zespół Polaka coraz bliżej Europy

W sobotnim meczu 32. kolejki Eredivisie z AZ Alkmaar (1:2) swoją trzecią asystę w sezonie zaliczył Mateusz Klich z Twente Enschede. Choć zespół Polaka przegrał, jest krok od zagwarantowania sobie udziału w barażach o awans do Ligi Europy.

Maciej Kmita
Newspix / Piotr Kucza
W 65. minucie dośrodkowanie Mateusza Klicha z prawego skrzydła głową na gola zamienił Joachim Andersen. Bramka, przy której asystował Polak, dała Twente prowadzenie 1:0, ale w końcowych minutach goście wypuścili zwycięstwo z rąk. Najpierw piłkę do własnej siatki skierował Peet Bijen, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy trzy punkty gospodarzom zapewnił Fred Friday.

Mimo porażki, na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego, zespół Klicha utrzymał się na 7. miejscu w tabeli Eredivisie. To pozycja dająca prawo udziału w barażach o awans do Ligi Europy. Jeśli Twente wywalczy przepustkę do Europy, będzie to duży sukces ekipy z De Grolsch Veste. W końcu rok temu klub z Enschede został zdegradowany z Eredivisie ze względu na słabą kondycję finansową, ale po odwołaniu umożliwiono mu grę w holenderskiej ekstraklasie.

Klich zaliczył asystę w drugim meczu z rzędu, a łącznie ma ich na koncie trzy. Dorobek 27-latka uzupełnia pięć bramek. Wychowanek Tarnovii od kilku kolejek jest kapitanem Twente w zastępstwie Stefana Theskera.

AZ Alkmaar - Twente Enschede 2:1 (0:0)
0:1 - Andersen 67'
1:1 - Bijen (sam.) 81'
2:1 - Friday 90+2'

Mateusz Klich powinien otrzymać kolejną szansę w reprezentacji Polski?