Serie A: Łukasz Skorupski obronił rzut karny. Polak zatrzymał AC Milan

Łukasz Skorupski obronił 11 strzałów w meczu z AC Milan, w tym uderzenie Suso z rzutu karnego. Empoli FC zwyciężyło niespodziewanie 2:1 w Mediolanie w 33. kolejce Serie A.

Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Mecz zapowiadano jako pojedynek młodych, zdolnych, ale już renomowanych bramkarzy. Trenerzy nie mogli rozczarować kibiców. Między słupkami AC Milan stanął Gianluigi Donnarumma, a w bramce przyjezdnych Łukasz Skorupski. Głównie dzięki ich interwencjom przez 40 minut kibice nie zobaczyli gola.

Początkowo bardziej zapracowany był reprezentant Polski. Skorupski zatrzymał dwa uderzenia Suso, a ponadto próby defensorów Davide Calabrii oraz Gabriela Paletty. Następne sytuacje podbramkowe to już pojedynki Donnarummy z Omarem El Kaddourim. Najgoręcej było w 19. minucie, kiedy Cristian Zapata wypuścił przeciwnika sam na sam z własnym bramkarzem.

Nagrodą za aktywność dla El Kaddouriego była asysta przy golu Lewana Mczedlidze w 40. minucie. Gruzin przechytrzył obrońców po dobrym dośrodkowaniu, a Skorupski mocno zacisnął pięści, gdy futbolówka wylądowała w bramce Donnarummy. Empoli zaniosło do szatni prowadzenie 1:0.

Druga połowa pod znakiem ataków Rossonerich. Byli jednak nerwowi. W pierwszej połowie oddali sześć celnych uderzeń, a po przerwie trochę poczekali na poprawienie statystyki. Dopiero w 55. minucie Gianluca Lapadula poczęstował Skorupskiego strzałem zza pola karnego.

Rozgrzany Skorupski poszedł za ciosem. W 59. minucie sprytnie zatrzymał nogami strzał Suso z rzutu karnego, a po chwili uderzenie z kilku metrów Carlosa Bacci. Polak dostarczał piłkarzom z pola energię do walki, a ci zrewanżowali się golem na 2:0. W 67. minucie Mame Thiam skorzystał ze zgrania Massimo Maccarone i huknął z bliska pod poprzeczkę.

Bramka kontaktowa Gianluci Lapaduli w 72. minucie przywróciła Rossonerim nadzieję na taki finisz jak w derbach z Interem. Historia się nie powtórzyła. Zamiast kolejnych goli były kolejne genialne interwencje Skorupskiego.

AC Milan - Empoli FC 1:2 (0:1)
0:1 - Lewan Mczedlidze 40'
0:2 - Mame Thiam 67'
1:2 - Gianluca Lapadula 72'

W 59. minucie Suso (AC Milan) nie wykorzystał rzutu karnego. Łukasz Skorupski obronił.

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Cristian Zapata, Gabriel Paletta, Mattia De Sciglio (71' Lucas Ocampos) - Mario Pasalić, Jose Ernesto Sosa, Matias Fernandez (63' Carlos Bacca) - Suso (88' Keisuke Honda), Gianluca Lapadula, Gerard Deulofeu.

Empoli: Łukasz Skorupski - Vincent Laurini (65' Marco Zambelli), Giuseppe Bellusci, Federico Barba, Manuel Pasqual - Jose Mauri (57' Andres Tello), Assane Diousse, Daniele Croce - Omar El Kaddouri - Lewan Mczedlidze (54' Massimo Maccarone), Mame Thiam.

Żółte kartki: Sosa, De Sciglio, Lapadula (Milan) oraz Thiam, Tello, El Kaddouri, Bellusci (Empoli).

Sędzia: Claudio Gavillucci.