Serie A: Thiago Cionek obejrzał demolkę z ławki. Wpadka Sampdorii Genua

Lazio Rzym pokonało 6:2 US Palermo w 33. kolejce Serie A i jest blisko awansu do Ligi Europy. Thiago Cionek oglądał mecz z ławki rezerwowych. Porażki poniosły też drużyny Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego.

PAP/EPA / PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Lazio Rzym potrzebowało 26 minut, by zdemolować US Palermo. Prowadziło po nich 5:0, co oznacza, że piłka lądowała w bramce zespołu z Sycylii średnio co 300 sekund. Na taki występ czekali kibice Biancocelestich po dwóch kolejkach bez zwycięstwa.

Kanonadę rozpoczął dwoma golami Ciro Immobile. Były napastnik Borussii Dortmund dotarł w niedzielę do granicy 20 ligowych goli. Po dublecie Immobile doszedł do głosu Balde Diao Keita. Senegalczyk popisał się hat-trickiem. Keita jest często tylko zmiennikiem w zespole Simone Inzaghiego. Tym razem zaczął w podstawowym składzie i warto było na niego postawić.

W jedenastce Palermo nie było Thiago Cionka. Dwa dni po swoich urodzinach reprezentant Polski trafił na ławkę rezerwowych Palermo i oglądał stamtąd demolkę swojego zespołu. Przyjezdni zdobyli co prawda dwa gole na początku drugiej połowy, ale pozwoliły tylko zmniejszyć rozmiar porażki na 2:6.

Lazio jest blisko awansu do Ligi Europy. W 33. kolejce swoje mecze przegrały kluby z Mediolanu. Biancocelesti mają sześć punktów przewagi nad AC Milan i osiem nad Interem.

Zaskoczeniem 32. kolejki był powrót Bartosza Salamona do jedenastki Cagliari Calcio. Po świetnym meczu całego zespołu Polak mógł śmiało myśleć o występie przeciwko Udinese Calcio. Trener go nie rozczarował. W pierwszej połowie Cagliari miało szczęście, że nie straciło gola po strzale Cyrila Thereau z rzutu karnego. Fart skończył się po przerwie. Drużyna Salamona straciła dwie bramki między 70. a 73. minutą i nic nie dało jej już trafienie Marco Borriello na 2:1.

Przed meczem Udinese miało dwa punkty przewagi nad swoim przeciwnikiem. Drużyna Salamona straciła szansę na wyprzedzenie gospodarzy i pewnie też na zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli.

Jedenastki Sampdorii Genua nie opuszcza w kwietniu Bartosz Bereszyński. Jego drużyna miała jasny plan na mecz z FC Crotone: chciała wrócić do zwyciężania kosztem kandydata do spadku. Zadania nie wykonała. W 21. minucie gola na 1:0 zdobył zdolny Patrick Schick po podaniu doświadczonego Fabio Quagliarelli. Były to miłe złego początki Sampdorii. W drugiej połowie Diego Falcinelli oraz Simeon Nwankwo odwrócili wynik 0:1 na 2:1 na korzyść FC Crotone. Karol Linetty nie zagrał z powodu nadmiaru kartek.

6:2 - Luca Crecco 90'

Udinese Calcio - Cagliari Calcio 2:1 (0:0)
1:0 - Stipe Perica 70'
2:0 - Gabriele Angella 73'
2:1 - Marco Borriello 86'

W 32. minucie Cyril Thereau (Udinese) nie wykorzystał rzutu karnego. Rafael obronił.

Sampdoria Genua - FC Crotone 1:2 (1:0)
1:0 - Patrik Schick 21'
1:1 - Diego Falcinelli 68'
1:2 - Simeon Tochukwu Nwankwo 86'

Chievo Werona - Torino FC 1:3 (0:0)
0:1 - Adem Ljajić 52'
0:2 - Davide Zappacosta 56'
1:2 - Sergio Pellissier 65'