2. Bundesliga: Jakub Kosecki przypomniał o sobie - drugi gol Polaka

W niedzielnym meczu 30. kolejki 2. Bundesligi SV Sandhausen pokonał 4:0 Karlsruher SC, a zwycięstwo swojego zespołu przypieczętował Jakub Kosecki. To jego drugi ligowy gol w sezonie.

Maciej Kmita
PAP / Robin Rudel/DPA

Jakub Kosecki zaczął mecz na ławce, a na boisku pojawił się w 64. minucie, gdy SV Sandhausen prowadził 2:0. Tuż po wejściu Polaka jego zespół strzelił trzeciego gola, a w ostatniej minucie drugiej połowy Kosecki ustalił wynik spotkania na 4:0.

To jego drugi ligowy gol w sezonie. Poprzedniego strzelił 5 marca w meczu 23. kolejki z 1.FC Heidenheim. Jego dorobek uzupełniają dwie asysty.

Zawodnikiem klubu z Hardtwaldstadion jest też Daniel Łukasik. W spotkaniu z KSC wszedł do gry na ostatnie dziesięć minut. Z kolei od 73. minuty w drużynie gości grał Oskar Zawada.

Po 30 rozegranych meczach Sandhausen ma na koncie 38 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Zespół Zawady zgromadził do tej pory tylko 22 "oczka" i jest czerwoną latarnią ligi.

SV Sandhausen - Karlsruher SC 4:0 (2:0)
1:0 - Sukuta-Pasu 17'
2:0 - Pledl 33'
3:0 - Sakuta-Plasu 68'
4:0 - Kosecki 90'

Jakub Kosecki zagra jeszcze kiedyś w reprezentacji Polski?