Skuteczna defensywa Miedzi Legnica: "Praktycznie nie dopuszczaliśmy przeciwnika do sytuacji"

Piłkarze Miedzi Legnica stracili w tym sezonie ligowym 19 goli. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza może pochwalić się najlepszą defensywą w Nice I lidze. W 27. kolejce legniczanie pokonali 2:0 drużynę Znicza Pruszków.

Artur Długosz
piłkarze Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Miedź Legnica / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Piłkarze Miedzi Legnica są w ścisłej czołówce Nice I ligi. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicz jest w tej chwili piąta, ale do lidera traci tylko cztery punkty. W 27. kolejce legniczanie, którzy w tym sezonie ligowym stracili najmniej goli ze wszystkich drużyn w Nice I lidze, pokonali zespół Znicza Pruszków, który w tabeli jest przedostatni.

Legniczanie dobrze zaczęli to spotkanie, bo już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Na drugiego gola drużyna z Legnicy czekała do 57. minuty. - Dobre spotkanie z naszej strony. Praktycznie nie dopuszczaliśmy przeciwnika do sytuacji bramkowych. Strzeliliśmy znowu dwie bardzo ładne bramki z trudniejszych sytuacji, bo przy tej ilości dogodnych okazji powinniśmy zdobyć jeszcze gola na 3:0 - mówił po tym spotkaniu Ryszard Tarasiewicz.

- Dobrze, że wygraliśmy ten mecz, bo mimo tego zwycięstwa trzeba oddać przeciwnikowi, że naprawdę utrudniał nam zadanie. Zdobyliśmy bramki po ładnych, dynamicznych akcjach. Mimo zajmowanej przez przeciwnika pozycji naprawdę nie był to łatwy mecz - dodał trener drużyny z Legnicy.

W 28. kolejce Nice I ligi Miedź czeka wyjazdowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Odbędzie się ono 28 kwietnia o godzinie 20:45.

Czy Miedź Legnica awansuje w tym sezonie do Lotto Ekstraklasy?