Gareth Bale ponownie kontuzjowany

Gareth Bale z powodu kontuzji opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie meczu Realu Madryt z Barceloną (2:3). Walijczyk doznał urazu łydki.

Mateusz Skwierawski
PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Bale wrócił do treningów z drużyną w czwartek. Wcześniej ćwiczył indywidualnie ze względu na uraz kostki, którego nabawił się w spotkaniu z Bayernem w Monachium 12 kwietnia. Walijczyk opuścił dwa mecze, ligowy ze Sportingiem Gijon oraz rewanż z Bayernem. Do końca nie było wiadomo, czy w ogóle wystąpi w starciu z Barceloną.

Piłkarz wyszedł jednak w pierwszym składzie, ale długo nie nacieszył się grą. Do szatni wrócił już w 39. minucie. Walijczyk sam poprosił Zinedine'a Zidane'a o zmianę. Dziennik "AS" informuje, że Bale doznał urazu łydki.

Hiszpanie przypominają, że to siedemnasta kontuzja Bale'a odkąd trafił do Realu Madryt z Tottenhamu w 2013 roku. Po raz ósmy ma z kolei problem z łydką. "AS" wyliczył, że Bale sześć razy leczył dotąd lewą łydkę, a dwa razy prawą.

Piłkarz w tym sezonie rozegrał dla swojej drużyny tylko 26 meczów. Strzelił w nich dziewięć goli i miał pięć asyst.

Real przegrał z Barceloną 2:3.

Czy Real Madryt zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii?