Lionel Messi przełamał się w wielkim stylu

523 minuty trwała posucha Lionela Messiego w starciach z Realem Madryt. Jak na tak wybitną postać w świecie futbolu, to cała wieczność. Jednak Argentyńczyk przełamał się w wielkim stylu. Zdobył dwa gole na Santiago Bernabeu i Barcelona wygrała 3:2.

Bartosz Zimkowski
Leo Messi Reuters / Na zdjęciu: Leo Messi
Przed niedzielnym El Clasico wszyscy przypominali: Lionel Messi nie strzelił Realowi Madryt gola od trzech lat. 490 minut trwała posucha wybitnego napastnika z Argentyny.

Tymczasem Messi został bohaterem starcia z Królewskimi, ponieważ jego dwa gole zapewniły Barcelonie triumf nad Realem Madryt. Seria bez bramki w El Clasico zatrzymała się na liczbie 523, a to blisko dziewięć godzin.

Messi udowodnił, że uwielbia grać przeciwko Realowi. Tylko Atletico Madryt strzelił więcej goli niż Realowi. W sumie obu stołecznym zespołom wbił aż 50 bramek - 27 Atletico i 23 Królewskim.

FC Barcelona wygrała na Santiago Bernabeu 3:2 i dzięki temu wyprzedziła Real w tabeli Primera Division. Obie drużyny mają po tyle samo punktów, jednak klub z Madrytu ma zaległe spotkanie do rozegrania.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)