Ligue 1: Kamil Glik w "11" kolejki według "France Football"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Kamil Glik znalazł się w "11" 34. kolejki Ligue 1 według renomowanego "France Football". Reprezentant Polski został wyróżniony za występ w meczu z Olympique Lyon (2:1).

W tym artykule dowiesz się o:

Kamil Glik tradycyjnie rozegrał przeciwko OL pełne 90 minut, a do dobrej gry w defensywie dołożył coś od siebie w ofensywie - w 36. minucie polski obrońca zaliczył asystę przy trafieniu Radamel Falcao na 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zagraniu Glika Kolumbijczyk wbił piłkę do siatki niemal z linii bramkowej.

"France Football" oceniło występ Glika na "7". To druga asysta Polaka w tym sezonie, a jego dorobek uzupełnia pięć asyst. 29-latek wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty w 32 z 33 spotkań Monaco - jeden mecz opuścił z powodu kartek.

Po zwycięstwie z Olympique Lyon Monaco utrzymało się na pozycji lidera Ligue 1. Zespół Glika zdobył do tej pory 80 punktów. Tyle samo "oczek" ma na koncie Paris Saint-Germain, ale drużyna Polaka była lepsza od mistrza Francji w bezpośrednich pojedynkach, a do tego rozegrała jeden mecz mniej.

"11" 34. kolejki Ligue 1 według "France Football": Mike Maignan (Lille) - Leo Dubois (Nantes), Dante (Nice), Kamil Glik (Monaco), Francois Moubandje (Toulouse) - Jimmy Cabot (Lorient), Mehdi Abeid (Dijon), Valentin Rongier (Nantes), Valentin Eysseric (Nice) - Radamel Falcao (Monaco), Lois Diony (Dijon).

AS Monaco zostanie mistrzem Francji 2017?