Primera Division: Athletic czekał do ostatniej chwili. Ważna wygrana Basków

Athletic Bilbao grał ponad pół godziny z przewagą jednego zawodnika, ale bramkę na wagę kompletu punktów zdobył dopiero w 94. minucie! Baskowie pokonali na wyjeździe lokalnego rywala - Eibar 1:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / LUIS TEJIDO
W ostatnim meczu 33. kolejki doszło do derbów Kraju Basków. Na Municipal de Ipurura spotkały się ekipy, które walczą o grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie - Eibar oraz Athletic Bilbao. Udział w tych rozgrywkach mają zagwarantowane ekipy z miejsc 5-6, ale w przypadku zwycięstwa Barcelony w finale Pucharu Króla z Deportivo Alaves, również 7. drużyna w Primera Division zagra w Lidze Europy.

Starcie sąsiadów w tabeli niestety zawiodło. W pierwszej połowie brakowało podbramkowych okazji i nieco ciekawiej zrobiło się dopiero po przerwie. Już w 56. minucie boisko musiał opuścić gracz Eibar - Gonzalo Escalante, który bezpardonowo zaatakował kolano Ikera Muniaina i obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Szybko po tym wydarzeniu bramkę mógł zdobyć Raul Garcia, który po strzale z powietrza trafił słupek. Były zawodnik Atletico Madryt dopiął swego w 94. minucie gry. Z rzutu wolnego uderzył Benat Etxebarria, golkiper Eibar wybił piłkę z linii bramkowej, lecz skutecznie dobijał właśnie Garcia.

Athletic wygrał 1:0 i ponownie znalazł się na 6. miejscu w tabeli. Eibar zanotował 2. porażkę z rzędu, a do kolejnej ekipy traci już 5 punktów. Tym samym oddala się od zespołu ich pierwszy historyczny występ w europejskich pucharach.

SD Eibar - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
0:1 - Raul Garcia 90+4'

Czerwona kartka: Gonzalo Escalante /56', za faul/ (Eibar).