El. MŚ 2018: FIFA ukarała Neila Taylora za brutalny atak na Seamusa Colemana

Walijczyk Neil Taylor został zdyskwalifikowany na dwa mecze za brutalny atak na kapitana reprezentacji Irlandii, Seamusa Colemana, którego dopuścił się w marcowym spotkaniu 5. kolejki el. MŚ 2018.

Maciej Kmita
Reuters / Matthew Childs
W 69. minucie meczu Irlandia - Walia (0:0) Neil Taylor z wielkim impetem wykonał wślizg w kierunku Seamus Coleman. Kapitan reprezentacji Irlandii nie zdołał zrobić uniku i doznał skomplikowanego złamania prawej nogi. Obrońca Evertonu wróci do gry dopiero jesienią.

Sędzia Nicola Rizzoli od razu wykluczył Taylora z gry, pokazując mu czerwoną kartką, a w środę FIFA podjęła decyzję o zdyskwalifikowaniu Walijczyka na dwa mecze el. MŚ 2018. To oznacza, że obrońca Aston Villi opuści czerwcowe spotkanie z Serbią i wrześniowe z Austrią.

To dopiero druga czerwona kartka w karierze Taylora. Pierwszą został ukarany w sezonie 2010/2011, gdy występował w Swansea City. Wówczas został wyrzucony z boiska już w 2. minucie barażowego meczu o awans do angielskiej Premier League z Nottingham Forest.