Cypr: Dziesiąty gol Arkadiusza Piecha

Arkadiusz Piech zdobył swoją 10. bramkę w sezonie 2016/2017. Tym razem polski napastnik Apollonu Limassol strzelił gola w meczu półfinału Pucharu Cypru z Anorthosisem Famagusta (6:0).

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA / KATIA CHRISTODOULOU
Arkadiusz Piech nie jest zawodnikiem pierwszej "11" Apollonu, ale gdy już dostaje szansę, to odwdzięcza się trenerowi za zaufanie. Tak było właśnie w środowym meczu z Anorthosisem. Polak wszedł do gry w 66. minucie, gdy jego zespół prowadził już 4:0 i w doliczonym czasie gry drugiej połowy przypieczętował okazałe zwycięstwo swojej ekipy.

Rewanż, który zostanie rozegrany 3 maja, wydaje się być formalnością. Apollon broni wywalczonego rok temu trofeum. W drugiej półfinałowej parze o awans do decydującego meczu walczą Doxa Katokopias i APOEL Nikozja.

To drugi gol Piecha w trzecim występie w Pucharze Cypru. 32-latek ma także na koncie osiem trafień w lidze. Polak nie gra dużo, ale jest czwartym najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Apollon Limassol - Anorthosis Famagusta 6:0 (3:0)
1:0 - Maglica 13'
2:0 - Sardinero 34'
3:0 - Vinícius 37'
4:0 - Papoulís (k.) 54'
5:0 - Makrídis 88'
6:0 - Piech 90 '

Arkadiusz Piech powinien wrócić do Lotto Ekstraklasy?