Wielka radość Borussii w szatni. Tak piłkarze cieszyli się z pokonania Bayernu

Skazywana na porażkę Borussia Dortmund sprawiła niespodziankę w półfinale Pucharu Niemiec. Świętowanie awansu rozpoczęło się jeszcze na boisku, później przeniosło się do szatni.

Maciej Rowiński
PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL

Borussia Dortmund przegrywała już 1:2 i była o krok od odpadnięcia z Pucharu Niemiec. Roman Buerki uratował BVB broniąc strzał Roberta Lewandowskiego w sytuacji sam na sam, a Sven Bender wybił piłkę z linii bramkowej. Później do remisu doprowadził Pierre-Emerick Aubameyang, a zwycięskiego gola na 3:2 dla BVB zdobył Ousmane Dembele.

Po pierwszej połowie, kiedy Bayern prowadził 2:1, mistrzowie Niemiec czuli się tak pewnie, że w przerwie na swoim oficjalnym koncie na Twitterze umieścili animację z kotem w żółto-czarnych barwach. Słaby zwierzak przewraca się i spada z kanapy, co podpisano - "pierwsza połowa w formie GIFa". Po ostatnim gwizdku sędziego to jednak piłkarze BVB mogli świętować awans do finału Pucharu Niemiec.

Matthias Ginter również wrzucił na Twittera zdjęcie z szatni Borussii. Widać na nim, jak wszyscy piłkarze cieszą się ze zwycięstwa.

Borussia awansowała do finału krajowego pucharu po raz czwarty z rzędu. Żaden inny niemiecki klub wcześniej tego nie dokonał.