Znicz - Stal: udany powrót Andrzeja Prawdy do Pruszkowa

Znicz Pruszków wygrał pierwsze spotkanie po powrocie trenera Andrzeja Prawdy. Beniaminek pokonał 1:0 Stal Mielec w 34. kolejce Nice I ligi i ma jeszcze szansę na utrzymanie.

Newspix / ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT
Najważniejszym wydarzeniem w pierwszej połowie była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Sebastiana Zalepy. Rozsądny i doświadczony obrońca zachował się w Pruszkowie źle. W 28. minucie sfaulował Maksymiliana Banaszewskiego, a niewiele później został upomniany kartonikiem za zagranie ręką. Do tego momentu Stal Mielec miała lepsze sytuacje podbramkowe. Po czerwonej kartce musiała się przeorganizować. Za ofensywnego Kamila Radulja wszedł uniwersalny Przemysław Lech.

Znicz przejął inicjatywę już w kwadransie kończącym pierwszą część. Wtedy jeszcze nie udokumentował tego prowadzeniem. Dopiero w 50. minucie gospodarze przerwali impas strzelecki. Aleksander Jagiełło dośrodkował do Adriana Paluchowskiego, który wykorzystał swoje doświadczenie i pokonał Tomasza Liberę.

Paluchowski polował dalej i namawiał partnerów ze Znicza do tego samego. Gospodarze chcieli dobić przeciwnika, który po pierwsze był podłamany wynikiem, a po drugie grał w dziesięciu. Bardzo dobre sytuacje podbramkowe mieli Mateusz Długołęcki oraz Aleksander Jagiełło w 71. minucie.

Trener Zbigniew Smółka nie miał pomysłu jak zareagować: czy wpuścić na boisko zawodnika ofensywnego i zagrać va banque czy minimalizować straty. Wprowadził z ławki rezerwowych Piotra Głowackiego, ale ten nie wniósł ożywienia w ofensywie Stali. Dopiero w 88. minucie ekipa z Podkarpacia miała swoją szansę na wyrównanie, ale kapitalnie interweniował bramkarz Piotr Misztal.

Zobacz skrót meczu z Osasuną [ZDJĘCIA ELEVEN]

Drużyna z Mielca musiała pogodzić się z porażką i trudno nie odnieść wrażenia, że zahamowała po udanym początku rundy wiosennej.

Znicz Pruszków - Stal Mielec 1:0 (0:0)
1:0 - Adrian Paluchowski 50'

Znicz: Piotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Mateusz Długołęcki, Michał Kucharski - Aleksander Jagiełło (84' Patryk Kubicki), Maciej Machalski (66' Krzysztof Kopciński), Tomas Borek, Maksymilian Banaszewski - Adrian Paluchowski (78' Przemysław Kita).

Stal: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa, Robert Sulewski, Boris Milekić - Piotr Marciniec, Wasił Panajotow - Szymon Sobczak, Kamil Radulj (36' Przemysław Lech), Krzysztof Drzazga (72' Piotr Głowacki) - Aleksandar Kolew.

Żółte kartki: Paluchowski (Znicz) oraz Zalepa, Drzazga, Panajotow, Lech (Stal).

Czerwona kartka: Sebastian Zalepa (Stal) /32' - za drugą żółtą/

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Czy Znicz Pruszków utrzyma się w Nice I lidze?