II liga: Polonia Bytom pogrąża się. Remis z regionalnym rywalem

Polonia Bytom zremisowała 1:1 z Rozwojem Katowice w 28. kolejce II ligi. Drużyna Andrzeja Orzeszka ma osiem punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa należała do Rozwoju Katowice. W 33. minucie mógł pomyśleć o prowadzeniu. Polonię Bytom uratował Matko Perdijić w sytuacji sam na sam z Damianem Kowalczykiem. Były napastnik KGHM Zagłębia Lubin i Pogoni Szczecin poprawił się w 36. minucie. Znalazł się w odpowiednim czasie oraz miejscu i ukarał Polonię za nieporozumienie Mateusza Słodowego oraz Perdijicia.

Po przerwie do ataku ruszyła Polonia. Nie miała już nic do stracenia, a tylko komplet punktów z regionalnym przeciwnikiem zwiększał jej szansę na utrzymanie. Sił i szczęścia wystarczyło na wyrównanie. W 74. minucie Kamil Włodyka skorzystał z podania Marcina Lachowskiego.

Gospodarze oddali wiele strzałów. Lachowski, Słodowy oraz Musiolik nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanego Bartosza Solińskiego.

Polonia Bytom traci o bezpiecznego miejsca w tabeli osiem punktów. Kolejek na odrobienie wielkich strat pozostało sześć.

Zobacz skrót meczu z Osasuną [ZDJĘCIA ELEVEN]

Polonia Bytom - Rozwój Katowice 1:1 (0:1)
0:1 - Damian Kowalczyk 36'
1:1 - Kamil Włodyka 74'

Polonia: Matko Perdijić - Daniel Barbus, Mateusz Słodowy, Peter Basista, Przemysław Szkatuła (29' Jakub Żmuda) - Jakub Kuzdra, Michał Chrabąszcz - Kamil Włodyka, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz (68' Sławomir Musiolik) - Krzysztof Zaremba.

Rozwój: Bartosz Soliński - Marcin Kowalski, Michał Czekaj, Sebastian Murawski, Bartosz Sobotka - Sebastian Szczepański (86' Łukasz Kopczyk), Michał Płonka - Filip Kozłowski (76' Bartosz Jaroszek), Michał Trąbka (82' Bartosz Marchewka), Grzegorz Marszalik - Damian Kowalczyk.

Żółte kartki: Włodyka, Basista (Polonia) oraz Kowalczyk, Kowalski (Rozwój).

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Bytom straciła szansę na utrzymanie na szczeblu centralnym?