Wigry - MKS Kluczbork: wygrana faworyta. Na kłopoty Damian Kądzior

Wigry Suwałki wywiązały się z roli faworyta i wygrały 2:0 z MKS-em Kluczbork w 28. kolejce Nice I ligi. Damian Kądzior przerwał impas strzelecki gospodarzy, który trwał ponad 300 minut.

piłkarze Wigier Suwałki WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Wigier Suwałki
Wigry Suwałki przystąpiły do meczu w lepszej sytuacji, ale jednocześnie obciążone niemocą strzelecką, która trwała ponad 300 minut. Przerwał ją ten, na którego drużyna może liczyć najczęściej, czyli Damian Kądzior. Lider klasyfikacji kanadyjskiej Nice I ligi znalazł drogę do bramki Grzegorza Wnuka w 43. minucie. Precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego.

Od tego momentu podopieczni Dominika Nowaka mieli więcej miejsca na boisku. Komfortowo poczuli się w 59. minucie, kiedy Kamil Zapolnik wykorzystał dośrodkowanie i strzelił na 2:0. Ambitnego outsidera nie było stać na odrobienie takich strat.

Trener Andrzej Konwiński ponownie wymieszał piłkarzy w jedenastce. Sprawdził w akcji kilku młodych, którzy mogą być wiodącymi postaciami MKS-u w następnym sezonie. Na dziś cechuje ich waleczność, ale umiejętnościami piłkarskimi odstawali od Wigier. Dlatego w ostatnich dwóch kwadransach gospodarze kontrolowali wydarzenia, a nawet mogli podwyższyć wynik na 3:0.

Dzięki zwycięstwu Wigry pozostały w walce o wejście do Lotto Ekstraklasy. Do miejsca premiowanego awansem tracą dwa punkty. MKS Kluczbork zostaje na dnie tabeli praktycznie bez szans na utrzymanie.

Wigry Suwałki - MKS Kluczbork 2:0 (1:0)
1:0 - Damian Kądzior 43'
2:0 - Kamil Zapolnik 59'

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Vaclav Cverna, Maciej Wichtowski, Frank Adu Kwame - Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki - Damian Kądzior (90' Łukasz Wroński), Kamil Zapolnik (71' Miłosz Kozak), Damian Gąska - Kamil Adamek (84' Adam Ryczkowski).

MKS: Grzegorz Wnuk - Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Paweł Kubiak - Rafał Niziołek, Piotr Kwaśniewski (59' Miłosz Michalewski) - Jakub Skoczylas (73' Maciej Załęcki), Patryk Gondek, Kamil Nitkiewicz - Maciej Kowalczyk (66' Michał Kojder).

Żółte kartka: Nitkiewicz (MKS).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Czy Wigry Suwałki będą w tym sezonie na miejscu premiowanym awansem?