Premier League: Drużyna Łukasza Fabiańskiego zatrzymała Man Utd! Polak skrzywdzony przez sędziego

Duża niespodzianka na Old Trafford. Manchester United zaledwie zremisował ze Swansea City 1:1, w dodatku gola zdobył w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Sędzia skrzywdził Łukasza Fabiańskiego.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/RUI VIEIRA
To był doliczony czas pierwszej połowy i nic nie wskazywało na otwarcie wyniku, bo Łabędzie zneutralizowały atuty gospodarzy i radziły sobie zaskakująco dobrze. Ekipa Jose Mourinho miała jednak mnóstwo szczęścia. Marcus Rashford wbiegł w pole karne, tam zaliczył kontakt z Łukaszem Fabiańskim i Neil Swarbrick zakwalifikował to jako faul, wskazując na "wapno". Nie powinien tego robić, bo Polak cofnął ręce, zrobił to bardzo wyraźnie, a rywal celowo na nie wbiegł.

Wayne Rooney tak wybornej okazji nie zmarnował, zmylił reprezentanta naszego kraju i pokonał go pewnym uderzeniem. Ten gol dal Manchesterowi United komfort i po przerwie faworyt nawet nie kwapił się, by podwyższyć wynik. Mecz był bardzo przeciętny i toczył się jednostajnym tempie.

Długo zanosiło się na to, że zachowawcza postawa gospodarzy nie zostanie ukarana, ale choć Łabędzie z gry nie potrafiły stworzyć wielkiego zagrożenia pod bramką Davida de Gei, to perfekcyjnie wykorzystały stały fragment i w 79. minucie odrobiły straty. Fantastycznie z rzutu wolnego uderzył Gylfi Sigurdsson, piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki idealnie przy słupku. Bramkarz Czerwonych Diabłów nawet nie drgnął, bo nie miał szans.

Gospodarze jeszcze szarpnęli, chcąc wydrzeć pełną pulę, lecz nic nie wskórali, zresztą na zwycięstwo absolutnie w niedzielę nie zasłużyli. To było wyrównane spotkanie, w którym remis jest rezultatem sprawiedliwym.

Jeden punkt nie pozwolił drużynie Jose Mourinho awansować do pierwszej czwórki. Łabędzie natomiast pozostają w strefie spadkowej, a od bezpiecznych lokat dzielą je dwa oczka.

Manchester United - Swansea City 1:1 (1:0)
1:0 - Wayne Rooney (k.) 45+3'
1:1 - Gylfi Sigurdsson 79'

Manchester United: David de Gea - Ashley Young, Eric Bailly (61' Matteo Darmian), Daley Blind, Luke Shaw (9' Antonio Valencia), Michael Carrick, Ander Herrera, Jesse Lingard, Wayne Rooney (80' Henrich Mchitarjan), Anthony Martial, Marcus Rashford.

Swansea City: Łukasz Fabiański - Kyle Naughton, Federico Fernandez, Alfie Mawson, Stephen Kingsley, Sung-Yueng Ki (61' Leroy Fer), Leon Britton (65' Jefferson Montero, 72' Martin Olsson), Tom Carroll, Jordan Ayew, Fernando Llorente, Gylfi Sigurdsson.

Żółte kartki: Jesse Lingard, Anthony Martial (Manchester United) oraz Leon Britton, Federico Fernandez (Swansea City).

Sędzia: Neil Swarbrick.