Bundesliga: TSG 1899 Hoffenheim wykorzystało potknęcie Borussii Dortmund

W niedzielę rozegrano dwa spotkania 31. kolejki Bundesligi. Zwycięstwa w nich odniosły FC Augsburg i TSG 1899 Hoffenheim. Ten drugi zespół tym samym awansował na trzecią pozycję w tabeli.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Uwe Anspach
W pierwszym spotkaniu FC Augsburg rozgromiło Hamburger SV 4:0 i zrobiło kolejny krok w kierunku utrzymania w Bundeslidze. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 28. minucie, gdy ze skrzydła do Halil Altintop podał Jonathan Schmid. Altintop pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Tuż przed przerwą Turek zdobył swojego drugiego gola, a tym razem asystował Philipp Max. Altintop wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Max swojego gola strzelił w 76. minucie. Wtedy to precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył go Alfred Finnbogason, a Max uderzeniem z ostrego kąta pokonał bramkarza. W 85. minucie było już 4:0. Dzieła zniszczenia HSV dokonał Raul Bobadilla, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi rywali.

W innym niedzielnym spotkaniu Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim pokonał Eintracht Frankfurt 1:0. Jedynego gola zespół Wieśniaków zdobył w doliczonym czasie gry, kiedy to Sebastian Rudy dograł w pole karne, a głową skutecznie strzelił Benjamin Huebner. Tym samym gospodarze wykorzystali remis Borussii Dortmund i awansowali na trzecią pozycję w tabeli, która daje awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.