Brutalny atak Ramosa. Uderzył łokciem piłkarza Atletico

Zdarzenie z końcówki I połowy półfinału Ligi Mistrzów zarejestrowały kamery. Sergio Ramos bezpardonowo potraktował Lucasa Hernandeza, ale sędzia nie zauważył tego incydentu. Obrońca Realu Madryt może zostać ukarany?

Michał Fabian
Segio Ramos w koszulce Realu Madryt Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Segio Ramos w koszulce Realu Madryt

Pierwszy półfinałowy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Atletico Madryt (3:0) miał jednego bohatera. Cristiano Ronaldo skompletował hat-tricka, otwierając "Królewskim" drogę do czerwcowego finału w Cardiff.

Kto wie jednak, jak potoczyłyby się losy spotkania na Santiago Bernabeu, gdyby pod koniec I połowy - przy stanie 1:0 - sędzia Martin Atkinson zauważył sytuację w polu karnym Atletico. Atakujący bramkę gości Sergio Ramos brutalnie potraktował próbującego go powstrzymać Lucasa Hernandeza.

- Powtórki pokazały, jak Ramos uderzył Hernandeza w tył głowy. Miał szczęście, że nie został wyrzucony z boiska po raz 23. w karierze - zauważają dziennikarze "The Mirror", przypominając, że czerwoną kartkę nr 22 Ramos zobaczył w niedawnym (23.04.) El Clasico, za brutalny atak na Lionela Messiego.

Krytyki pod adresem Hiszpana nie szczędzili byli reprezentanci Anglii, którzy komentowali spotkanie dla BT Sport. - Brzydkie zagranie łokciem. Jest imponującym środkowym obrońcą, ale czasami robi głupie rzeczy - mówił o ataku Ramosa Rio Ferdinand. - 22 czerwone kartki w karierze? To mówi wszystko - dodał Steve McManaman.

Czy Ramos może spać spokojnie? Carlo Garganese, dziennikarz goal.com, uważa, że nie. - Sergio Ramos z pewnością powinien zostać ukarany na podstawie zapisu wideo za brutalny atak łokciem na Lucasa. To wykluczyłoby go z udziału w rewanżu i w finale - napisał na Twitterze.

Po meczu Ramos zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z szatni Realu. "Dla was i z wami. Teraz czekamy na rewanż. #halamadrid".

Czy Sergio Ramos powinien zostać ukarany za atak na zawodnika Atletico?