Ligue 1: Igor Lewczuk wywalczył rzut karny

Girondins Bordeaux zremisowali 1:1 z AS Saint-Etienne w 36. kolejce Ligue 1. Igor Lewczuk spędził na boisku 90 minut i wywalczył rzut karny w końcówce pierwszej połowy.

Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
W 42. minucie Igor Lewczuk znalazł się w polu karnym AS Saint-Etienne przy okazji stałego fragmentu. Jego przeciwnik szykował się do wyekspediowania piłki i w tym momencie wskoczył przed niego rozpędzony reprezentant Polski. Lewczuk zachował się sprytnie, wywalczył rzut karny, z którego gola na 1:0 strzelił Adam Ounas.

Wszystkie bramki padły między 42. a 65. minutą. Girondins Bordeaux wyszli dwa razy na prowadzenie, ale cieszyli się z przewagi gola niewiele ponad kwadrans. Wynik na 2:2 ustalił w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Vincent Pajot.

Remis oznacza, że AS Saint-Etienne nie zagra w europejskich pucharach po raz pierwszy od 2012 roku. Drużyna Lewczuka zrównała się natomiast punktami z czwartym w tabeli Olympique Lyon, ale półfinalista Ligi Europy rozegrał dwa mecze mniej.

AS Saint-Etienne - Girondins Bordeaux 2:2 (1:1)
0:1 - Adam Ounas (k.) 42'
1:1 - Robert Berić 45'
1:2 - Gaetan Laborde 51'
2:2 - Vincent Pajot 65'

Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Kevin Malcuit, Kevin Theophile-Catherine, Loic Perrin, Kevin Monnet-Paquet (82' Arnaud Nordin) - Jordan Veretout, Vincent Pajot, Ole Selnaes (88' Henri Saivet) - Romain Hamouma, Robert Berić, Habib Maiga (90' Pierre-Yves Polomat).

Bordeaux: Cedric Carrasso - Youssouf Sabaly, Igor Lewczuk, Nicolas Pallois, Diego Contento - Jaroslav Plasil (86' Valentin Vada), Jeremy Toulalan, Younousse Sankhare - Malcom, Gaetan Laborde (68' Diego Rolan), Adam Ounas (75' Francois Kamano).

Żółte kartki: Veretout (Saint-Etienne) oraz Laborde, Contento (Bordeaux).

Czerwona kartka: Nicolas Pallois (Bordeaux) /90' - za faul/

Sędzia: Frank Schneider.

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Igor Lewczuk jest lepszy obrońcą niż Thiago Cionek?