Primera Division: zabójczy tercet Barcy rozbił rywala! Messi już zakłada koronę

Ofensywny tercet Barcelony Lionel Messi - Luis Suarez - Neymar zdobył 4 gole w starciu z Villarreal. Gracze Luisa Enrique wygrali 4:1 i utrzymają się na fotelu lidera. O krok od zdobycia korony dla najlepszego strzelca jest za to Messi.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA
Villarreal jest ostatnim rywalem ze ścisłej czołówki dla Barcelony, która do końca sezonu potrzebuje samych zwycięstw. Popularne "Żółte Łodzie Podwodne" dysponują drugą najlepszą defensywą w lidze (po Atletico Madryt), ale zostały przełamane już w 21. minucie. Po świetnej akcji ofensywnego tercetu "MSN", Lionel Messi zanotował asystę, a z najbliższej odległości do siatki trafił Neymar. Tym samym Brazylijczyk przerwał strzelecką niemoc i zdobył gola po raz pierwszy od ponad miesiąca.

W zupełnie innym nastroju od Neymara jest ostatnio Cedric Bakambu. Napastnik Villarreal znów rozegrał bardzo dobre zawody, a po świetnym rajdzie przez połowę boiska doprowadził do wyrównania. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga zdobył aż 8 goli w 6 ostatnich meczach!

Bohaterem został jednak Messi. Argentyńczyk do asysty dołożył gola po płaskim strzale z dystansu i rykoszecie. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, był to już jego 50. gol w tym sezonie!

Po zmianie stron trafienie do swojego dorobku dopisał trzeci z tercetu "MSN". Po błyskawicznej kontrze Luis Suarez nawinął w polu karnym dwóch rywali i podwyższył rezultat. Wicelider strzelców Primera Division (27 trafień) nie ma jednak szans na zgarnięcie drugi rok z rzędu korony.

W samej końcówce Messi wykonał rzut karny w stylu Antonina Panenki i ustalił wynik meczu na 4:1. Argentyńczyk w samej lidze ma aż 35 goli. Tym samym po 4 latach Trofeo Pichichi dla najlepszego goleadora ponownie trafi do wychowanka Barcelony.

"Duma Katalonii" zanotowała pewne zwycięstwo i utrzyma się na pozycji lidera. Trzeba jednak pamiętać, że Real Madryt ma do rozegrania zaległy wyjazdowy mecz z Celtą Vigo.

FC Barcelona - Villarreal CF 4:1 (2:1)
1:0 - Neymar 21'
1:1 - Cedric Bakambu 32'
2:1 - Lionel Messi 45'
3:1 - Luis Suarez 68'
4:1 - Lionel Messi (k.) 82'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (78' Javier Mascherano), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Lucas Digne (75' Jordi Alba) - Ivan Rakitić (83' Andre Gomes), Sergio Busquets, Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.

Villarreal: Andres Fernandez - Mario Gaspar, Mateo Musacchio, Alvaro Gonzalez, Jaume Costa - Jonathan dos Santos, Rodri Hernandez, Manu Trigueros, Roberto Soriano (72' Samu Castillejo) - Roberto Soldado (72' Nicolas Sansone), Cedric Bakambu (83' Adrian Lopez).

Żółte kartki: Sergi Roberto, Iniesta (Barcelona) oraz Alvaro, Soldado, Costa (Villarreal).