Nice I liga: GKS Katowice zmierza do ekstraklasy

Pewne zwycięstwo zespołu Jerzego Brzęczka. GKS Katowice w 29. kolejce Nice I ligi pokonał Pogoń Siedlce 1:0, będąc drużyną dużo lepszą od rywali.

Jakub Artych
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Zdecydowanym faworytem tego meczu był GKS Katowice. Gospodarze od pięciu pojedynków nie zaznali smaku zwycięstwa. Na dodatek cztery z nich zakończyły się porażką Pogoni Siedlce. Drużyna ze Śląska natomiast jest niepokonana od trzech wyjazdowych spotkań, a w ostatniej kolejce wysoko pokonała GKS Tychy (3:0).

Piłkarze z Katowic sobotni pojedynek rozpoczęli z wysokiego C. Nie dość, że podopieczni Jerzego Brzęczka od początku zepchnęli gospodarzy do defensywy, to na dodatek szybko objęli prowadzenie. Już w 7. minucie fatalny błąd obrońców Pogoni Siedlce wykorzystał Andreja Prokić, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Piłkarze trenera Marcina Broniszewskiego byli kompletnie bezradni. Miejscowi nie potrafili wymienić kilku dokładnych podań, w efekcie czego przez większą część pierwszej połowy gigantyczną przewagę miał GKS. Prowadzenie przyjezdnych mogło być jeszcze wyższe, ale bez zarzutu spisywał się Rafał Misztal.

W drugiej połowie gospodarze prezentowali się nieco lepiej, jednak było to za mało, aby zaskoczyć defensywę gości. Zawodnicy z Katowic natomiast w dalszym ciągu stwarzali sobie groźne sytuacje. W 56. minucie powinno być 2:0 dla przyjezdnych. Tomasz Foszmańczyk podał do Dawida Abramowicza, który z idealnej pozycji posłał piłkę obok słupka Pogoni. Jedenaście minut później dogodną okazję zmarnował Prokić, który z kilku metrów nie pokonał Misztala.

Gospodarze obudzili się dopiero w końcówce spotkania, w której stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Wprowadzony w drugiej połowie Eusebio Bancessi przytomnie dograł do niepilnowanego Konrada Wrzesińskiego, który minimalnie chybił. Dobrą okazję miał również Dariusz Zjawiński, który uderzył mocno z woleja nad poprzeczką.

Pogoń Siedlce - GKS Katowice 0:1 (0:1)
0:1 - Andreja Prokić 7'

Pogoń: Misztal - Szrek, Jędrych, Żytko, Świerblewski - Krawczyk (46' Wrzesiński), Chyła, Paczkowski (60' Burkhardt), Tomasiewicz (73' Bancessi), Bajdur - Zjawiński

GKS: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Wisio, Garbacik - Foszmańczyk, Kalinkowski (84' Pielorz), Zejdler (75' Sapała), Prokić, D. Abramowicz - Goncerz (71' Lebedyński)

Żółte kartki: Grzegorz Goncerz (GKS Katowice)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy GKS Katowice awansuje do Ekstraklasy?