Nice I liga: Olimpia wciąż pręży muskuły

Olimpia Grudziądz pokonała w Głogowie Chrobrego 3:1 i awansowała na pozycję wicelidera Nice I ligi. W meczu piłkarze obu drużyn zmarnowali po jednym rzucie karnym.

Michał Piegza
Olimpia Grudziądz dość niespodziewanie włączyła się do gry o Lotto Ekstraklasę. Spotkanie w Głogowie z wciąż niepewnym ligowego bytu Chrobrym miało dać odpowiedź na pytanie czy podopiecznych Jacka Paszulewicza stać sportowo na awans.

Goście kapitalnie rozpoczęli spotkanie i już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. W 6. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszedł Daniel Feruga i uderzeniem głową pokonał Anatola Gospodinowa. Gospodarze nie zdołali dojść do siebie po szybkiej stracie gola, kiedy musieli po raz drugi rozpoczynać grę od środka. Bramkę zdobył Adam Banasiak.

Szybkie dwa gole dla przyjezdnych ustawiły dalszy przebieg gry. Zawodnicy Chrobrego długo nie potrafili przeprowadzić groźnej akcji. Dopiero w 39. minucie na bramkę strzelił Mateusz Machaj, Patryk Królczyk pewnie obronił. W doliczonym czasie pierwszej części bramkarz gości popisał się kolejną interwencją broniąc rzut karny wykonywany przez Pawła Wojciechowskiego. "Jedenastka" została podyktowana za zagranie ręką przez jednego z zawodników gości.

Po zmianie stron mocniej zaatakowali gospodarze. Olimpia czekała na swój moment i się go doczekała. W 62. minucie podawał Damian Ciechanowski, a na 3:0 trafił Marcin Kaczmarek. Ten sam zawodnik kilka minut później powinien zdobyć czwartą bramkę, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kwadrans przed końcem arbiter podyktował rzut karny dla gości. Strzał Banasiaka obronił Gospodinow. Osiem minut później Chrobry uratował honor. Bramkę na 1:3 zdobył wprowadzony na boisko Damian Sędziak.

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:2)
0:1 - Daniel Feruga 5'
0:2 - Adam Banasiak 10'
0:3 - Marcin Kaczmarek 61'
1:3 - Damian Sędziak 84'

W 45. minucie Wojciechowski (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (Królczyk obronił).
W 76. minucie Banasiak (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (Gospodinow obronił).

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Seweryn Michalski, Michał Michalec, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj (58' Damian Sędziak), Sebastian Bonecki, Michał Pawlik (75' Marcel Gąsior), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak (69' Sergiej Napołow) - Paweł Wojciechowski.

Olimpia: Patryk Królczyk - Arkadiusz Kasperkiewicz (71' Marcin Smoliński), Lukas Klemenz, Matic Zitko, Marcin Woźniak - Damian Ciechanowski, Radosław Jasiński (57' Marcin Kaczmarek), Adam Banasiak (86' Dariusz Kłus), Kamil Kurowski, Jakub Łukowski - Daniel Feruga.

Żółte kartki: Kurowski, Kasperkiewicz, Jasiński (Olimpia).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Juventus już w tę niedzielę może zdobyć tytuł mistrza Serie A! Przeszkodzić w tym może AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Zobacz to na żywo 14 maja o 20:40 w Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Olimpia Grudziądz awansuje do Lotto Ekstraklasy?