Co za mecz w Lipsku! Bayern wyszarpał zwycięstwo, dwa gole Roberta Lewandowskiego

Takie mecze aż chce się oglądać! Pojedynek dwóch najlepszych drużyn Bundesligi zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium nad RB Lipsk 5:4. Dwie bramki dla gości strzelił Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / FILIP SINGER

Starcie dwóch najlepszych drużyn obecnego sezonu Bundesligi dostarczyło wielu emocji. Bayernowi Monachium pozostała już tylko gra o prestiż, gdyż Bawarczycy są już pewni zdobycia piątego z rzędu tytułu mistrza Niemiec. Z kolei RB Lipsk walczy o wicemistrzostwo i wygrana nad Bayernem sprawiłaby, że beniaminek byłby już pewny drugiej lokaty.

RB mecz rozpoczęło najlepiej jak tylko mogło. Gospodarze zaatakowali lewą stroną, gdzie Emil Forsberg dośrodkował w pole karne, a tam Marcel Sabitzer głową wpakował piłkę do bramki. Stracony gol sprawił, że Bayern rzucił się do odrabiania strat. Goście atakowali, ale brakowało im pomysłu na skuteczne zakończenie akcji.

W doprowadzeniu do remisu Bayernowi pomógł sędzia. Po zagraniu Philippa Lahma dopatrzył się on zagrania ręką przez Bernardo. Była to kontrowersyjna decyzja, ale arbiter mimo protestów gospodarzy nie zmienił jej. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Lewandowski i w swoim stylu pokonał bramkarza. Był to jego 29 gol w tym sezonie.

Lepiej prezentowali się gospodarze, którzy częściej atakowali. Choć Bayern odgryzał się groźnymi akcjami, to jednak RB Lipsk miał więcej okazji do zdobycia gola. To udało się gospodarzom w 28. minucie, gdy w polu karnym Forsberga sfaulował Xabi Alonso, a sędzia znów wskazał na "wapno". Tym razem nie było jednak najmniejszych wątpliwości - karny podyktowany został prawidłowo. Na gola zamienił go Timo Werner.

Gospodarze świetnie rozpoczęli również drugą połowę. Po szybkiej akcji RB podwyższyło prowadzenie. Forsberg zagrał przed pole karne do Yussufa Poulsena, ten uderzył z siedemnastu metrów, a piłka zahaczyła o Xabiego Alonso i zmyliła Toma Starke. Beniaminek momentami wręcz ośmieszał graczy Bayernu, którym zaczęły puszczać nerwy. Mistrzowie Niemiec po chwilowym kryzysie rzucił się do odrabiania strat, by z Lipska wywieźć co najmniej punkt.

W 60. minucie udało się gościom odrobić część strat. Po dośrodkowaniu ze skrzydła piłkę strącił Xabi Alonso, a ta trafiła do Thiago Alcantary, który pewnym strzałem pokonał Petera Gulacsiego. Bayern nie poszedł jednak za ciosem, a kolejnego gola zdobyli gospodarze. W pole karne wpadł Werner, który z łatwością ograł Jerome'a Boatenga, a następnie założył "siatkę" Tomowi Starke.

Dobry mecz rozegrał Robert Lewandowski. W 84. minucie Polak zdobył swojego drugiego gola. Po strzale Arjena Robbena piłka odbiła się od poprzeczki, a z bliska do siatki wpakował ją "Lewy". Dorobek kapitana reprezentacji Polski mógł być większy, ale sędzia nie uznał jednego gola, gdyż Lewandowski był na spalonym.

Bayern w końcówce zagrał perfekcyjnie. Na 4:4 pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się David Alaba. Bramkarz RB nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Nie był to koniec strzelania. W 5 minucie doliczonego czasu gry decydujący cios zadał Robben i Bayern odniósł prestiżowe zwycięstwo. Takie mecze chce się oglądać!

RB Lipsk - Bayern Monachium 4:5 (2:1)
1:0 - Marcel Sabitzer 2'
1:1 - Robert Lewandowski (k.) 17'
2:1 - Timo Werner (k.) 29'
3:1 - Yussuf Poulsen 47'
3:2 - Thiago Alcantara 60'
4:2 - Timo Werner 66'
4:3 - Robert Lewandowski 84'