Robert Lewandowski skomentował szalony mecz z RB Lipsk

- Co za mecz. Zrobiliśmy to! - napisał Robert Lewandowski po meczu RB Lipsk - Bayern Monachium (4:5). Polak zdobył dwie bramki w tym spotkaniu.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski jest postrachem Werderu Brema PAP/EPA / FILIP SINGER / Robert Lewandowski jest postrachem Werderu Brema
Robert Lewandowski może być zadowolony po sobotnim meczu z RB Lipsk, ponieważ ustrzelił dublet. Dzięki temu ma 30 trafień na koncie - o jedno więcej od Pierre-Emericka Aubameyanga, a ponadto przekroczył granicę 150 bramek w Bundeslidze. Dokonał tego w zaledwie 227 meczach.

Bayern, który jest już mistrzem Niemiec, do 84. minuty przegrywał 2:4 i niewiele wskazywało na to, że odrobi straty. RB Lipsk było dużo lepszym zespołem, ale piorunująca końcówka zapewniła Bayernowi trzy punkty.

Lewandowski napisał na Twitterze: "Co za mecz. Zrobiliśmy to!". Wtórował mu trener Bawarczyków Carlo Ancelotti: "Niewiarygodni faceci".

Z kolei David Alaba, który zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, dodał: "Czy widzieliście to?!". Miał oczywiście na myśli swoją bramkę.

"To nie koniec, dopóki my nie powiemy, że to koniec" - podsumował z kolei Thiago Alcantara.

Czy Lewandowski strzeli więcej niż 30 bramek w tym sezonie?