Serie A: gwizdy w Mediolanie. Inter nie wygrał już dwa miesiące

Inter Mediolan przegrał 1:2 z US Sassuolo i spadł na 8. lokatę w tabeli Serie A. Drużyna Stefano Pioliego zwyciężyła ostatnio 12 marca i najpewniej nie zagra w następnym sezonie w europejskich pucharach.

PAP/EPA / PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO
US Sassuolo prowadziło po pierwszej połowie, choć oddało tylko jeden celny strzał. Na dodatek piłkę dostało za darmo na połowie Interu Mediolan. Beznadziejnie zachował się Jeison Murillo, który podał pod nogi Stefano Sensiego. Rewelacja poprzedniego sezonu zaatakowała ekspresowo i Pietro Iemmello strzelił płasko na 1:0.

Inter atakował częściej, ale nikogo swoją ofensywą nie wystraszył. Oddał trzy celne uderzenia, ale najbliżej szczęścia był po tym niecelnym. Mauro Icardi główkował w słupek po dośrodkowaniu i zgraniu Ivana Perisicia.

Nerazzurrich pożegnały gwizdy z trybun. Frustracja kibiców zwiększa się. Drużyna Stefano Pioliego, która rozpoczęła rok od pięciu zwycięstw z rzędu, nie może obecnie wygrać od 12 marca.

Pioli zareagował dwiema zmianami w przerwie. Na boisko wprowadził Edera za Joao Mario i Cristiana Ansaldiego za Yuto Nagatomo. Drugi nie zdążył wziąć udziału w żadnym ataku, a Sassuolo już prowadziło 2:0. W 50. minucie Iemmello wepchnął piłkę z bliska do siatki po podaniu Pola Liroli.

Iemmello strzelił pierwszy dublet w sezonie. Dwa gole w jednym spotkaniu zdobył poprzednio niemal dokładnie rok temu, tyle że wtedy był jeszcze zawodnikiem US Foggia. W 67. minucie Iemmello został zmieniony na Gregoire Defrela, który miał wykorzystać zapas energii i nękać gospodarzy na ich połowie.

Następnym zmiennikiem u gości był Paolo Cannavaro. Obrońca zastąpił ofensywnego Matteo Politano, ponieważ Inter strzelił gola kontaktowego i Sassuolo musiało zagrać ostrożnie w ostatnim kwadransie. Do bramki Andrei Consigliego trafił w 70. minucie Eder.

Porażka 1:2 kosztuje Inter spadek na 8. miejsce w tabeli za ACF Fiorentina. Do lokaty premiowanej grą w eliminacjach Ligi Europy traci cztery punkty.

Inter Mediolan - US Sassuolo 1:2 (0:1)
0:1 - Pietro Iemmello 36'
0:2 - Pietro Iemmello 50'
1:2 - Eder 70'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Jeison Murillo, Marco Andreolli (78' Gabriel Barbosa), Yuto Nagatomo (46' Cristian Ansaldi) - Marcelo Brozović, Roberto Gagliardini, Joao Mario (46' Eder) - Antonio Candreva, Mauro Icardi, Ivan Perisić.

Sassuolo: Andrea Consigli - Pol Lirola, Timo Letschert, Francesco Acerbi, Federico Peluso - Stefano Sensi, Simone Missiroli (86' Alberto Aquilani), Davide Biondini - Domenico Berardi, Pietro Iemmello (67' Gregoire Defrel), Matteo Politano (77' Paolo Cannavaro).

Żółte kartki: Ansaldi, Eder, Barbosa (Inter) oraz Peluso (Sassuolo).

Sędzia: Davide Massa.