Premier League: Arsenal nie pogrzebał swoich szans

Arsenal długo nie potrafił strzelić bramki zdegradowanemu Sunderlandowi, ale ostatecznie wygrał 2:0 i cały czas liczy się w walce o Ligę Mistrzów.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu Olivier Giroud PAP/EPA / EPA/SEAN DEMPSEY / Na zdjęciu Olivier Giroud
Pierwsze minuty należały do gospodarzy. To przecież oni mają nóż na gardle i muszą wygrywać, aby mieć jakąkolwiek jeszcze szanse na awans do Ligi Mistrzów. Sunderland jest już pewny spadku i gra jedynie o honor.

Dlatego od początku do ataku rzucili się zawodnicy Arsenalu. Aktywny, można rzec że jak zawsze, był Alexis Sanchez. Chilijczyk starał się rozrywać obronę gości, ale w pierwszej połowie najlepszą okazję miał Hector Bellerin. Hiszpan mógł jeszcze podawać do Sancheza, lecz ostatecznie sam oddał strzał i trafił w słupek.

Na bramki trzeba było długo poczekać. Arsenal powoli się niecierpliwił, ponieważ mijały kolejne fragmenty spotkania, a Kanonierzy nie tylko nie potrafili trafić do siatki, ale mieli też problem, żeby zmusić rywali do rozpaczliwej defensywy.

Dopiero w 72. minucie mogli cieszyć się z gola. Nad obroną Sunderlandu zagrał Xhaka, a Mesut Oezil zgrał piłkę przed bramkę, gdzie Sanchez dołożył tylko nogę.

Dziewięć minut później miał już dublet na koncie. Jordan Pickford sparował strzał Oliviera Girouda, ale wobec dobitki Chilijczyka był już bezradny.

W końcówce Shkodran Mustafi też mógł celebrować bramkę, jednak piłka spadła na poprzeczkę po strzale Niemca.

Ostatecznie Arsenal wygrał 2:0 i ma punkt straty do Liverpoolu i trzy do Manchesteru City.

Arsenal FC - Sunderland 2:0 (0:0)
1:0 - Alexis Sanchez 72'
2:0 - Alexis Sanchez 81'

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey (69' Welbeck), Xhaka, Gibbs (68' Iwobi) - Oezil, Alexis Sanchez - Giroud (85' Walcott).

Sunderland: Pickford - Jones, Kone, O'Shea, Manquillo (82' Januzaj) - Larsson, Cattermole (77' Gooch), N'Dong (88' Gibson) - Borini, Defoe, Oviedo.

Żółte kartki: Bellerin, Oezil, Mustafi (Arsenal) oraz O'Shea, Larsson, Cattermole (Sunderland).

Sędzia: Roger East.