W końcu - przełamanie Łukasza Teodorczyka i rekord w XXI wieku

W końcu: liczyliśmy minuty, godziny, dni, tygodnie. Łukasz Teodorczyk częściej pokazywał środkowy palec niż trafiał do siatki. W czwartek jednak się przełamał. Potrzebował do tego 833 minuty. Przy okazji został rekordzistą Anderlechtu.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu Łukasz Teodorczyk Newspix / Kristof Van Accom / Na zdjęciu Łukasz Teodorczyk
Nie dało się lepiej zareagować na ostatnie wydarzenia. Łukasz Teodorczyk nie dość, że miał rekordową niemoc strzelecką (do czwartku 774 minuty), to dwa razy został przyłapany na tym jak pokazał środkowy palec - i to w ciągu trzech dni.

Polaka masakrowały belgijskie media, sprawą zajęła się policja, nawet Włodzimierz Lubański skrytykował "Teo".

To nie były dni, a nawet tygodnie Teodorczyka. Ostatni raz do siatki trafił w marcu, a kiedy nadeszły najważniejsze mecze w sezonie - walka w grupie mistrzowskiej - to działo Polaka milczało jak zaklęte. Dopiero w dziewiątym (!) spotkaniu zdobył gola. W czwartkowy wieczór trafił do siatki ze Sportingiem Charleroi.

Ale to było mało dla niego. Dziewięć minut przed końcem ponownie pokonał bramkarza, dając prowadzenie swojemu zespołowi 2:1.

Była to 22 bramka w Jupiler Pro League i 30 dla Anderlechtu, a to oznacza, że dogonił, a następnie przegonił Tomasza Radzińskiego. Polak z kanadyjskim paszportem był do spotkania z Charleroi najlepszym strzelcem Fiołków w XXI wieku w pojedynczym sezonie. Teraz to miejsce należy do Teodorczyka.

Ostatecznie Anderlecht wygrał 3:1 i został nowym mistrzem Belgii.

Najskuteczniejsi zawodnicy Anderlechtu w XXI wieku (licząc wszystkie rozgrywki w sezonie):