Stomil - Olimpia: wygrana i żabi skok w tabeli grudziądzan

Olimpia Grudziądz wygrała 3:1 na stadionie Stomilu Olsztyn i awansowała z ósmego na drugie miejsce w tabeli Nice I ligi. Z pierwszego dubletu w sezonie cieszył się Damian Michalik.

To był najlepszy występ piłkarzy ofensywnych Olimpii Grudziądz od czasu kontuzji Karola Angielskiego. Biało-zieloni wysłali sygnał, że znaleźli już skuteczny sposób na zdobywanie goli bez swojego najlepszego napastnika.

W 13. minucie Adam Banasiak zakończył solowym rajdem i celnym strzałem akcję Olimpii. Od tego momentu grudziądzanie nie musieli atakować za wszelką cenę i poczekali na swoje szanse, by ponownie użądlić odsłoniętego przeciwnika.

Autorem kolejnych goli był Damian Michalik. Tuż po przerwie zerwał się olsztynianom i uderzył precyzyjnie na 2:0. Dośrodkował do niego Marcin Kaczmarek. W 65. minucie Michalik ukarał bramkarza Michała Leszczyńskiego za wielki błąd przy próbie wykopania piłki. Trzy gole przewagi były już gwarancją zwycięstwa Olimpii.

Michalik cieszył się z pierwszego dubletu w sezonie i z poczuciem dobrze wykonanego zadania opuścił boisko kwadrans przed końcem meczu.

Trener Jacek Paszulewicz zaczął wprowadzać z ławki rezerwowych piłkarzy o bardziej defensywnej charakterystyce Radosława Jasińskiego i Dariusza Kłusa. Po stronie Stomilu zameldował się na boisku Karol Żwir za Grzegorza Lecha i uratował honor gospodarzy. W 75. minucie zdobył gola na 1:3 po podaniu Jakuba Piotrowskiego.

Dzięki zwycięstwu w Olsztynie przyjezdni przeskoczyli z ósmej na trzecią lokatę w tabeli i pozostają poważnymi kandydatami do awansu.

Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:1)
0:1 - Adam Banasiak 13'
0:2 - Damian Michalik 46'
0:3 - Damian Michalik 65'
1:3 - Karol Żwir 75'

Stomil: Michał Leszczyński - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Jakub Piotrowski, Łukasz Jegliński - Patryk Kun, Grzegorz Lech (59' Karol Żwir), Tsubasa Nishi - Krzysztof Szewczyk (59' Paweł Wojowski).

Olimpia: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Marcin Woźniak - Adam Banasiak (82' Dariusz Kłus), Marcin Smoliński - Damian Michalik (76' Damian Warchoł), Kamil Kurowski, Marcin Kaczmarek (79' Radosław Jasiński) - Daniel Feruga.

Żółte kartki: Klepczarek (Stomil) oraz Klemenz (Olimpia).