Wisła Puławy - Pogoń Siedlce: koniec fatalnej passy gospodarzy

Chociaż Wisła Puławy przerwała trwającą ponad jedenaście godzin strzelecką niemoc na własnym stadionie, to tylko zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1. Gospodarze pozostają więc na 15. miejscu w tabeli Nice I ligi.

Paweł Patyra
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce
Zaledwie kilku minut potrzebowała Pogoń Siedlce, by wypracować pierwszą sytuację podbramkową, ale bez zarzutu spisał się Nazar Penkowec, broniąc uderzenie Damiana Świerblewskiego. Goście wykonywali sporo stałych fragmentów gry, jednak nie stwarzali po nich większego zagrożenia dla przeciwnika.

Wisła Puławy próbowała ripostować, lecz brakowało jej precyzji. Ataki gospodarzy były więc rozbijane w kluczowych momentach przez rywali. Tuż przed upływem dwóch kwadransów gry przypomniał o sobie Sylwester Patejuk i po jego mocnym strzale dobrą interwencją popisał się Rafał Misztal.

Tuż po przerwie puławska ekipa przerwała trwającą ponad jedenaście godzin strzelecką niemoc na własnym stadionie. Fabian Hiszpański precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a wysoki Piotr Żemło głową strzelił swoją pierwszą bramkę dla Wisły.

Strata gola podrażniła Pogoń, która zabrała się za odrabianie strat. Siedlecka drużyna ambitnie dążyła do wyrównania i osiągnęła swój cel w 75. minucie. Atomowym uderzeniem z dystansu Dariusz Zjawiński doprowadził do wyniku 1:1. Kilka minut później mogło być 2:1 dla gości, lecz Piotr Krawczyk przegrał pojedynek jeden na jednego z Penkowcem.

Pogoń miała jeszcze okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak była na bakier ze skutecznością. Remis bardziej zadowolił gości, a Wiśle nie dał zbyt wiele w kontekście walki o utrzymanie w Nice I lidze.

Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
1:0 - Żemło 49'
1:1 - Zjawiński 75'

Wisła: Penkowec - Hiszpański, Żemło, Poznański, Litwiniuk, Smektała (78' Darmochwał), Maksymiuk, Popiołek (82' Płonowski), Szczotka (87' Głaz), Pożak, Patejuk.

Pogoń: Misztal - Szrek, Żytko, Jędrych, Chyła, Wrzesiński, Mroziński, Burkhardt, Janicki (71' Krawczyk), Świerblewski (58' Bajdur), Zjawiński (90' Eusebio).

Żółte kartki: Głaz, Poznański, Żemło (Wisła) oraz Chyła, Szrek (Pogoń).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 1258.