Skuteczność była po stronie Korony. "Taki jest futbol"

Maciej Bartoszek bardzo chciał sięgnąć ze swoim zespołem po komplet punktów na obcym terenie. Udało mu się to po raz pierwszy na zakończenie 35. kolejki, kiedy Korona w pełni zasłużenie wygrała w Niecieczy (2:0).

Sebastian Najman
PAP / Piotr Polak

Gospodarze poniedziałkowej rywalizacji zapowiadali, że po remisie z Pogonią (1:1) chcą udowodnić, że stać ich także na zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Występ przed własną publicznością pokazał jednak, że przed sztabem szkoleniowym jeszcze wiele pracy. - Futbol polega na tym, żeby strzelać bramki. Jeśli się tego nie robi, to nie można wygrać. Korona dzisiaj trafiła dwa razy, a my z sytuacji, które mieliśmy, też powinniśmy strzelić co najmniej dwie, ale się nie udało. Taki jest futbol - powiedział Marcin Węglewski, opiekun Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Od samego początku to Korona była zespołem dłużej utrzymującym się przy piłce. I chociaż nie brakowało momentów, w których główną rolę odgrywał chaos, to piękny gol Mateusza Możdżenia, zdobyty w pierwszych minutach, bardzo pomógł przyjezdnym. Trener Maciej Bartoszek miał jednak kilka uwag.

- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry przez Mateusza Możdżenia. Ta bramka nas trochę uśpiła. Wprawdzie staraliśmy się kontrolować spotkanie, ale pozostawialiśmy przeciwnikowi zbyt dużo miejsca - ocenił.

Niedługo po wznowieniu gry złocisto-krwiści znów pokazali, że skuteczność była tego dnia po ich stronie. W końcówce sytuacja mogła im się wymknąć spod kontroli, ponieważ rywal miał swoje okazje. Wszystko w związku z m.in. czerwoną kartką dla Rafała Grzelaka. - W drugiej połowie zagraliśmy bardziej zdecydowanie. Później jednak były kartki i urazy. Bodajże od 65. minuty graliśmy w osłabieniu i to było bardzo istotne. Kontuzja Kwietnia też skomplikowała naszą sytuację. Mimo tego udało się osiągnąć pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Gratuluję zespołowi za to, że pokazała charakter - zakończył Bartoszek.

Kielczanie z dorobkiem 28 punktów zajmują 5. miejsce. Bruk-Bet ma sześć "oczek" mniej i jest ósmy.

Czy działacze powinni zmienić decyzję i pozostawić Macieja Bartoszka na stanowisku?