Skandal w Gdyni! Rafał Siemaszko: Henry też tak strzelał

- Trochę mi wstyd. Mam nadzieję, że o tym nikt nie będzie pamiętał - powiedział w przerwie meczu z Ruchem Chorzów Rafał Siemaszko z Arki Gdynia. W 23. minucie strzelił skandalicznego gola ręką.

Michał Piegza
Rafał Siemaszko Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Rafał Siemaszko
Skandal w Gdyni! Arka walczy z Ruchem Chorzów o ligowy byt. Niebiescy prowadzili po trafieniu Łukasza Monety. W 23. minucie do wyrównania doprowadził Rafał Siemaszko. Gol został zdobyty ręką, piłkarz z Gdyni ewidentnie ją wystawił, aby trafić w piłkę. Sędzia Tomasz Musiał po konsultacji z asystentem liniowym gola uznał.

W przerwie napastnik gospodarzy odniósł się do trafienia. - Padł gol na 1:1. Czy był strzelony ręką czy nie to pozostanie tajemnicą - stwierdził Siemaszko w rozmowie z reporterem stacji Canal+.

Gdy dziennikarz powiedział zawodnikowi z Gdyni, że wszyscy widzieli, iż zdobył bramkę ręką Siemaszko całkowicie zaplątał się. - Czyli to już nie jest tajemnica. Trochę mi wstyd. Henry też tak kiedyś strzelał, wtedy był to gol na wagę awansu. Był opluwany, ale potem wszyscy o tym zapomnieli. Mam nadzieję, że też o tym nikt nie będzie pamiętał. Jest mi trochę głupio - dodał.

- Ciężko cokolwiek powiedzieć o tej sytuacji. Właśnie to zobaczyłem. kolejny raz nie mamy szczęścia do decyzji sędziów - ocenił zdarzenie autor gola dla gości Łukasz Moneta.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Remis sprawił, że Ruch spadł z Lotto Ekstraklasy.

Rafał Siemaszko powinien zostać ukarany?