Serie A: spadek klubu Łukasza Skorupskiego. Debiut Bartłomieja Drągowskiego

Empoli FC przegrał 1:2 z US Palermo i spadł z Serie A. Kosztem klubu Łukasza Skorupskiego utrzymał się FC Crotone. Bramkarz reprezentacji Polski nie grał z powodu śmierci ojca. 90 minut na boisku spędzili Thiago Cionek oraz Bartłomiej Drągowski.

PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI
Empoli FC nie wyglądał na drużynę, która gra z nożem na gardle o utrzymanie. Potwierdzała, że ma najgorszą ofensywę we Włoszech, a jedynym przyjezdnym, który był aktywny w polu karnym US Palermo był Mame Thiam. Pierwsze uderzenie Senegalczyka zatrzymał Andrea Fulignati, a drugie było niecelne.

Niebiescy mieli problem z przedostaniem się w pole karne, więc testowali Fulignatiego strzałami z dystansu. Bramkarz Palermo popisał się po uderzeniach Rade Krunicia i Mihy Zajca w 36. minucie.

Zajc zagroził Fulignatiemu z rzutu wolnego po faulu Thiago Cionka. Obrońca Palermo był jedynym reprezentantem Polski na boisku. Łukasz Skorupski nie grał z powodu śmierci ojca. Jego dublerem był Alberto Pelagotti.

Palermo rozpoczęło drugą część w jedenastu na własnej połowie. Gospodarze wiedzieli, że niebawem przeciwnik odsłoni się i wówczas będzie mógł go skontrować Ilija Nestorovski. Empoli przeszło na ustawienie z trzema napastnikami Thiamem, Pucciarellim oraz Marilungo.

Najlepszą szansę na zdobycie prowadzenia dla Empoli miał Krunić, ale pomylił się o pół metra w sytuacji sam na sam. Karą za niewykorzystaną sytuację były dwa trafienia Palermo między 76. a 84. minutą. Ilija Nestorovski i Bruno Henrique przesądzili swoimi strzałami o spadku Empoli i nie zmieniła tego honorowa bramka Krunicia na 2:1 w 87. minucie.

Empoli toczyło korespondencyjny pojedynek o utrzymanie z FC Crotone. Diego Falcinelli i spółka zagrali z wyżej notowanym, ale rozbitym kontuzjami Lazio Rzym. Szybko zdobyli dwa gole i choć pozwolili Ciro Immobile na trafienie kontaktowe, utrzymali wynik 2:1 do przerwy. Crotone poczuło krew i ostatecznie odniosło zwycięstwo 3:1 na wagę utrzymania. Ułańska szarża tego klubu w końcówce sezonu była imponująca.

Najwyższe zwycięstwo odniósł Inter Mediolan. Tydzień temu przerwał długą serię bez wiktorii i poszedł za ciosem. Pokonał 5:2 Udinese Calcio. Niezależnie od tego wyniku zakończył sezon za lokalnym rywalem AC Milan i nie wystąpi w europejskich pucharach.

Honorowo pożegnała się z ligą Pescara Calcio, która zremisowała 2:2 na stadionie ACF Fiorentina. W bramce gospodarzy zagrał Bartłomiej Drągowski, dla którego był to debiut w Serie A. Tylko jednego gola w szalonym meczu Torino FC z US Sassuolo zdobył Andrea Belotti i nie wyprzedził w klasyfikacji strzelców Edina Dzeko. Jego drużyna zatriumfowała 5:3.

US Palermo - Empoli FC 2:1 (0:0)
1:0 - Ilija Nestorovski 76'
2:0 - Bruno Henrique 84'
2:1 - Rade Krunic 87'

Palermo: Andrea Fulignati - Thiago Cionek, Giancarlo Gonzalez, Edoardo Goldaniga - Andrea Rispoli, Gennaro Ruggiero (60' Bruno Henrique), Mato Jajalo (74' Norbert Balogh), Iwajło Czoczew, Haitam Aleesami - Alessandro Diamanti (82' Simone Lo Faso) - Ilija Nestorovski.

Empoli: Alberto Pelagotti - Vincent Laurini, Giuseppe Bellusci, Andrea Costa, Manuel Pasqual - Rade Krunić, Assane Diousse, Daniele Croce - Miha Zajc (60' Manuel Pucciarelli) - Massimo Maccarone (58' Guido Marilungo), Mame Thiam.

Żółte kartki: Aleesami, Diamanti, Czoczew (Palermo) oraz Bellusci, Diousse, Laurini, Costa (Empoli).

Sędzia: Nicola Rizzoli.