Pięć goli w Paryżu. Osłabiona Francja pokonała Anglię

Pięć goli w Paryżu. Francja pokonała 3:2 Anglię. Trójkolorowi przez niemal pół meczu grali w osłabieniu. Walcząc w dziesiątkę zdobyli zwycięskiego gola.

Michał Piegza
Na zdjęciu Thomas Lemar PAP/EPA / PAP/EPA/ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu Thomas Lemar
Już pierwsza groźniejsza akcja Anglików zakończyła się bramką. W 9. minucie Raheem Sterling piętą dograł w polu karnym do Ryana Bertranda, ten wzdłuż piątego metra do Harry'ego Kane'a. Snajper z bliska wpakował piłkę do bramki.

Stracony gol dopiero po kilku minutach obudził gospodarzy. W 14. minucie do siatki efektownie trafił Olivier Giroud, jednak gola zdobył ze spalonego i sędzia słusznie bramki nie uznał. Dwie minuty później Ousmane Dembele otrzymał świetne podanie od Kyliana Mbappe Lottina. W kapitalnej sytuacji Francuz spudłował.

Trójkolorowi wyrównali w 22. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzał głową Giroud odbił bramkarz. Wobec dobitki Samuela Umtitiego nie miał już nic do powiedzenia.

Po bramce na 1:1 Francuzi chcieli pójść za ciosem. W 31. minucie Z ostrego kąta mocno uderzył Kylian Mbappe Lottin, Tom Heaton nogą wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później dwie świetne okazje mieli goście. Najpierw płaski strzał z dystansu Bertranda bramkarz wybił na róg, po którym Kane z kilku metrów spudłował.

Trójkolorowi przed przerwą wyszli na prowadzenie. Piłkę w polu karnym przejął Dembele, jednak jego strzał odbił bramkarz. Do futbolówki doszedł Djibril Sidibe i wpakował ją do bramki.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla Anglików. Dele Alli został przewrócony przez Raphaela Varane'a. Arbiter po wskazaniu na "wapno" odczekał kilkadziesiąt sekund, dając czas na analizę sytuacji. Po wideo weryfikacji Davide Massa wyrzucił z boiska obrońcę, co wywołało duże dyskusje. Z karnego do siatki pewnie trafił Kane.

Grając w przewadze Anglicy starali się zdobyć trzeciego gola. Jednak po kilku minutach chaosu to osłabieni Francuzi zaczęli mieć więcej z gry. W 65. minucie Mbappe miał okazję, jednak dobrze z bramki wyszedł Jack Butland. Podrażnieni ostatnią pechową porażką ze Szwecją wicemistrzowie Europy atakowali i w 78. minucie dopięli swego. Po wymianie podań Paul Pogba odegrał do Dembele, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza gości.

Anglicy grając przez niemal całą drugą połowę w przewadze nie potrafili tego wykorzystać. Również w końcówce wybrańcy Garetha Southgate'a nie byli w stanie poważniej zagrozić Francuzom i musieli pogodzić się z porażką.

Francja - Anglia 3:2 (2:1)