Puchar Konfederacji: Niemcy i Chilijczycy punkt od awansu

Remisem 1:1 zakończył się mecz prowadzących w grupie B Chilijczyków z wiceliderami Niemcami. Obu zespołom w ostatniej kolejce do awansu wystarczy zdobyć punkt.

Michał Piegza
PAP/EPA / EPA/SERGEY DOLZHENKO
Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Chilijczyków. Niemcy popełnili błąd w wyprowadzeniu piłki i przed własnym pole karnym stracili ją. Rywale szybko rozegrali akcję i Alexis Sanchez w sytuacji sam na sam trafił do bramki tuż przy słupku.

Stracony gol nie obudził mistrzów świata. To gracze z Chile wciąż mieli więcej do powiedzenia. Akcje zespołu prowadzonego przez Juan Antonio Pizziego mogły się podobać, jednak Chilijczykom brakowało w decydujących momentach zdecydowania. W 20. minucie powinno być 2:0. Kapitalnie z dystansu uderzył Eduardo Vargas, piłka odbiła się od poprzeczki i metr od linii bramkowej. Żaden z zawodników nie zdążył z dobitką.

Niemcy przed przerwą długo nie potrafili sobie stworzyć dogodnej okazji. Gdy jednak w 41. minucie mistrzowie świata rozegrali piłkę, ręce same składały się do oklasków. Emre Can podał na lewo do Jonasa Hectora, ten na czwarty metr do Larsa Stindla. Napastnik wślizgiem wbił piłkę do siatki. W odpowiedzi płaski strzał Sancheza dobrze obronił Marc-Andre ter Stegen.

Druga połowa rozpoczęła się od minimalnie niecelnego strzału z rzutu wolnego Sancheza. Później Niemcy przejęli inicjatywę, jednak niewiele z niej wynikało. Żadna z drużyn nie chciała się otworzyć. Kiedy już zespołowi udało się dojść do pozycji strzeleckiej, próba była niecelna lub blokowana.

Remis zadowolił obie drużyny. W ostatniej kolejce punkt da im awans do półfinału. Niemcy i Chilijczycy stoczą korespondencyjny pojedynek o pierwszej miejsce w grupie. Na razie prowadzi w niej zespół z Ameryki Południowej.

Niemcy - Chile 1:1 (1:1)
0:1 - Sanchez 6'
1:1 - Stindl 41'

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Matthias Ginter, Joshua Kimmich, Shkodran Mustafi -Niklas Suele, Leon Goretzka, Sebastian Rudy, Julian Draxler, Jonas Hector - Emre Can - Lars Stindl.

Chile: Johnny Herrera - Mauricio Isla, Gary Medel (71' Paulo Diaz), Gonzalo Jara, Jean Beausejour - Pedro Hernandez, Marcelo Diaz, Charles Aranguiz (90' Francisco Silva) - Arturo Vidal, Eduardo Vargas (81' Martin Rodriguez), Alexis Sanchez.

Żółte kartki: Stindl, Rudy (Niemcy) oraz Sanchez, Beausejour (Chile).

Sędzia: Alireza Faghani (Iran).

Chile awansuje do finału Pucharu Konfederacji?