Sparingowo: ogromna wpadka Piasta Gliwice

W pierwszym sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego Piast Gliwice przegrał z pierwszoligowym GKS-em Tychy aż 0:3. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek tyszan, Adrian Łuszkiewicz.

Sebastian Kordek
PAP/EPA / PAP/Maciej Kulczyński
Za Piastem Gliwice pierwsze kontrolne spotkanie przed startem sezonu 2017/2018 Lotto Ekstraklasy. Gliwiczanie zmierzyli się w nim z występującym klasę rozgrywkową niżej GKS-em Tychy i nie będą dobrze wspominać tej potyczki, bowiem przegrali aż 0:3. Wszystkie gole dla tyszan zdobył pozyskany z Miedzi Legnica Adrian Łuszkiewicz.

Nowy pomocnik GKS-u strzelanie rozpoczął tuż przed przerwą. Pierwszoligowiec wywalczył rzut wolny w okolicach dwudziestego metra, a do piłki podszedł 30-latek. Zawodnik bardzo ładnie przymierzył i trafił w okienko bramki strzeżonej przez Dobrivoja Rusova. Słowacki golkiper nawet nie drgnął.

Tuż po zmianie stron Łuszkiewicz po składnej akcji całego zespołu podwyższył wynik na 2:0 strzałem sprzed pola karnego. Pomocnik hat-tricka skompletował w 75. minucie, kiedy to celną główką pokonał Jakuba Szmatułę.

Piastunki miały swoje szanse, ale szczęście im nie sprzyjało. Bartosz Szeliga obił poprzeczkę, a Sasa Zivec słupek.

Dariusz Wdowczyk do gry desygnował w obu połowach różne jedenastki. Okazję do debiutu w niebiesko-czerwonych barwach otrzymali nowo pozyskani piłkarze - Martin Konczkowski, Aleksander Jagiełło oraz Bartosz Waleńcik. Szansę gry otrzymali również 19-letni Tomasz Okraszewski i Kacper Będzieszak.

Piast Gliwice - GKS Tychy 0:3 (0:1)
0:1 - Adrian Łuszkiewicz 45'
0:2 - Adrian Łuszkiewicz 46'
0:3 - Adrian Łuszkiewicz 75'

Piast Gliwice (I połowa): Dobrivoj Rusov - Martin Konczkowski, Bartosz Waleńcik, Hebert Silva Santos, Marcin Flis - Patryk Dziczek, Stojan Vranjes - Denis Gojko, Aleksander Jagiełło - Łukasz Krakowczuk, Michal Papadopulos. II połowa: Jakub Szmatuła - Kacper Będzieszak, Uros Korun, Aleksandar Sedlar, Adam Mójta - Marcin Pietrowski, Tomasz Okraszewski - Bartosz Szeliga, Sasa Zivec, Gerard Badia - Maciej Jankowski.

GKS Tychy (skład wyjściowy): Rafał Dobroliński - Mateusz Grzybek, Daniel Tanżyna, Seweryn Gancarczyk, Remigiusz Szywacz - Dawid Błanik, Łukasz Matusiak, Adrian Łuszkiewicz, Wojciech Szumilas, Filip Szewczyk - Michał Fidziukiewicz.

Czy Piast Gliwice w następnym sezonie Lotto Ekstraklasy zagra w grupie mistrzowskiej?