Premiership: Arsenal znowu stracił punkty, Man Utd liderem

Chelsea Londyn, Manchester United i Liverpool odnieśli zwycięstwa w niedzielnej 30. kolejce Premiership. Wszystkie zespoły wygrały tylko jedną bramką różnicy. Złą serię przełamał również West Ham United pokonując Blackburn Rovers 2:1. Wciąż nie może wygrać Arsenal Londyn.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Pride Park ostatni zespół ligi - Derby County grało z mistrzem Anglii Manchesterem United. Między słupkami Czerwonych Diabłów zadebiutował Ben Foster i wykorzystał swoją okazję zachowując czyste konto i popisując się kilkoma świetnymi interwencjami. Man Utd długo męczyło się z rywali i już na początku meczu gola mógł zdobyć Cristiano Ronaldo. Piłka po jego strzale trafiła w słupek, ale w 76. minucie to Portugalczyk strzelił jedynego gola w tym spotkaniu i Czerwone Diabły zwyciężyły 1:0. Dla Ronaldo była to 22. bramka w tym sezonie w Premiership.

Także 1:0 zwyciężyła Chelsea Londyn. The Blues grali z walczącym o utrzymanie w lidze Sunderlandem i zwyciężyli dzięki celnemu strzałowi z głowy Johna Terry'ego. The Blues odnieśli zatem trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze. Jeszcze lepszy bilans ma Liverpool. The Reds pokonali na swoim stadionie Reading 2:1, a swoją 19. bramkę w Premiership zdobył Fernando Torres. Dla podopiecznych Rafaela Beniteza była to piąta z rzędu wygrana w lidze.

Po trzech porażkach po 0:4 wreszcie wygrał West Ham United. Młoty podejmowały na Upton Park Blackburn Rovers i przegrywały już 0:1, gdy do ich siatki trafił Roque Santa Cruz. Jednak jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Dean Ashton, a zwycięstwo WHU zapewnił 18-letni Fred Sears, dla którego był to debiut w barwach Młotów i od razu okraszony bramką.

Po raz kolejny zawiodła Aston Villa. The Villans przegrali na Villa Park z Portsmouth 0:2, a fatalnie zaprezentował się przy drugiej bramce Scott Carson, bo to po jego błędzie padł gol.

W ostatnim sobotnim meczu 30. kolejki Premiership kolejne punkty stracił Arsenal Londyn. Kanonierzy zremisowali na Emirates Stadium z Middlesbrough 1:1 i był to już czwarty z rzędu remis Arsenalu. Bramkę dla Boro w 25. minucie strzelił były Kanonier - Jeremie Aliadiere. Wyrównał kilka minut przed końcem Kolo Toure. Arsenal stracił pierwszą pozycję na rzecz Man Utd. Oba zespoły mają po tyle samo punktów, jednak Czerwone Diabły mają lepszy bilans bramkowy.