Puchar Polski: ROW 1964 Rybnik awansował. Będą derby z Górnikiem Zabrze

Nie doszło do niespodzianki na początek centralnego Pucharu Polski. ROW 1964 Rybnik wygrał w rundzie wstępnej 2:1 z Polonią Środa Wlkp. Gola na wagę awansu strzelił w 90. minucie Mariusz Muszalik.

ROW 1964 Rybnik / ROW 1964 Rybnik
Mecz w Środzie Wielkopolskiej rozpoczął centralny etap Pucharu Polski. Gospodarze byli wiosną najlepsi na szczeblu regionu w Wielkopolsce i jako jedni z 15 III-ligowców mogli rozpocząć sezon od prestiżowego meczu.

W 14. minucie Polonia Środa Wlkp. wyszła na prowadzenie 1:0 po stałym fragmencie i strzale Mateusza Molewskiego. Od tego czasu miała czego bronić przed faworytem.

Atutem rybniczan miało być zgranie. W ich jedenastce był tylko jeden zakontraktowany latem piłkarz Marek Krotofil, który i tak grał w Rybniku przez sześć lat przed transferem do Legionovii Legionowo. Szansę dostał ponadto Kacper Rosa, który ma być bramkarzem numer jeden po odejściu Daniela Kajzera do Botewu Płowdiw. Drużyna miała jednak problem z budowaniem składnych ataków.

Przełom nastąpił po przerwie. ROW 1964 Rybnik, a konkretnie Przemysław Brychlik wyrównał na 1:1 w 54. minucie. Polonia musiała jeszcze raz zorganizować się do ataku i 10 minut po zmianie wyniku mogła odzyskać prowadzenie. Krzysztof Bartoszak trafił w poprzeczkę.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w 90. minucie. W Środzie Wielkopolskiej zwyciężyła siła doświadczenia, ponieważ decydującego gola na 2:1 dla gości strzelił 37-letni Mariusz Muszalik. Mecz obejrzało ponad 1400 kibiców, ale nie doczekali się szczęśliwego dla gospodarzy zakończenia.

ROW 1964 Rybnik zagra w następnej rundzie z Górnikiem Zabrze, beniaminkiem Lotto Ekstraklasy.

Polonia Środa Wlkp. - ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:0)
1:0 - Mateusz Molewski 14'
1:1 - Przemysław Brychlik 54'
1:2 - Mariusz Muszalik 90'

Polonia: Karol Szymański - Jakub Solarek, Adam Borucki, Alain Ngamayama, Damian Buczma - Igor Jurga, Mateusz Roszak - Mateusz Molewski (77' Jakub Gwit), Krzysztof Bartoszak, Łukasz Białożyt - Krystian Pawlak.

ROW: Kacper Rosa – Dawid Gojny, Szymon Jary, Dawid Bober, Marek Krotofil, Paweł Jaroszewski - Mariusz Muszalik, Kamil Spratek, Damian Koleczko, Sebastian Siwek - Przemysław Brychlik.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wlkp)

Czy ROW 1964 Rybnik wygra również mecz z Górnikiem Zabrze?