Maciej Wilusz zadebiutował w FK Rostów

Maciej Wilusz zadebiutował w lidze rosyjskiej. Były zawodnik Lecha Poznań w meczu Uralu z FK Rostów spędził na boisku 90 minut, a jego zespół zremisował 1:1.

Kamil Kołsut
Na zdjęciu Maciej Wilusz (z prawej) jeszcze w barwach Lecha PAP / PAP/Artur Reszko / Na zdjęciu Maciej Wilusz (z prawej) jeszcze w barwach Lecha
28-latek trafił na Wschód latem tego roku na zasadzie wolnego transferu. Wilusz nie czekał długo na debiut i jako podstawowy zawodnik wybiegł na boisko już w pierwszej kolejce ligi rosyjskiej.

Polak zagrał na środku obrony ze Sverrim Ingim Ignasonem i Mihą Melvją. Rywale jedynego gola strzelili po rzucie karnym Nikołaja Dymitrowa. Nasz zawodnik przy nim nie zawinił, bo sędzia wskazał na jedenasty metr po zagraniu ręką Khorena Bajmarjana.

Gospodarze prowadzenie objęli kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Kwadrans po przerwie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Alexandru Gatcan.

W następnej kolejce - 23 lipca - Rostów zagra na własnym boisku z Akmatem Grozny.

Czy FK Rostów to dobry klub dla Macieja Wilusza?