Romelu Lukaku rozpoczął strzelanie dla Manchesteru United

Romelu Lukaku zdobył swoją premierową bramkę w barwach Manchesteru United. Belg ustalił wynik towarzyskiego spotkania z Real Salt Lake (2:1).

Karol Wasiek
East News / Harry How
Belg w 38. minucie spotkania z Real Salt Lake przeprowadził znakomitą akcję w polu karnym - w efektowny sposób minął obrońcę, bramkarza i bez żadnego problemu skierował piłkę do bramki rywali.

Romelu Lukaku tym samym ustalił wynik meczu, mimo że United grali w "dziesiątkę" od 68. minuty - czerwoną kartkę za faul otrzymał Antonio Valencia.

- Jestem tutaj, by strzelać bramki - powiedział po spotkaniu Romelu Lukaku, belgijski napastnik, który do Manchesteru United trafił z Evertonu za kwotę około 75 milionów funtów.

Manchester United - Real Salt Lake 2:1 (Mychitarian 29’, Lukaku 38' - Luis Silva 23’)

Manchester United: J. Pereira, Jones, Lindelof, Blind, Fosu-Mensah, McTominay, Carrick, Pogba, Lingard, Mychitarian, Lukaku, II połowa: Romero, Valencia, Smalling, Bailly, Darmian, Herrera, A. Pereira, Fellaini, Mata (Mitchell 59’), Martial (Tuanzebe 90’), Rashford

Czy Manchester United zdobędzie mistrzostwo Anglii?