Debiut Jana Bednarka w Southampton. Mauricio Pellegrino zaufał Polakowi

Jan Bednarek zadebiutował w barwach Southampton. Młodzieżowy reprezentant Polski znalazł się w wyjściowym składzie Świętych na sobotni sparing Brentford FC (2:2).

Maciej Kmita
Jan Bednarek Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Jan Bednarek stworzył wyjściowy duet środkowych obrońców z Mayą Yoshidą, który w drugiej części minionego sezonu był absolutnie podstawowym zawodnikiem Southampton.

Polak rozegrał 45 minut i w przerwie zastąpił go Jack Stephens, który w ostatnich meczach poprzedniej kampanii najczęściej partnerował Yoshidzie. Gdy Bednarek opuszczał boisko, jego drużyna przegrywała 0:1. Rywale strzelili gola w 40. minucie, gdy Sergi Canos uciekł na skrzydle właśnie Polakowi i spod końcowej linii zagrał przed bramkę do Lassego Vibe'a, który z bliska pokonał golkipera Southampton.

Menedżer Świętych, Mauricio Pellegrino oprócz Bednarka, Yoshidy i Stephensa ma do dyspozycji jeszcze dwóch środkowych obrońców: Virgila van Dijka i Florina Gardosa. Ten drugi w minionym sezonie nie rozegrał ani minuty, ale u Pellegrino, który przejął zespół w czerwcu, Rumun ma czystą kartę.

Bednarek jest zawodnikiem Southampton od 1 lipca. Klub z St Mary's Stadium zapłacił za niego Lechowi Poznań 6 mln euro, dzięki czemu 21-latek stał się najdroższym zawodnikiem w historii ekstraklasy. Polak jest na razie jedynym letnim nabytkiem Świętych.

Jan Bednarek przebije się do "11" Southampton?