Dawid Kownacki już strzela dla Sampdorii Genua. Linetty i Bereszyński też zagrali (wideo)

Utalentowany polski napastnik Sampdorii Genua, Dawid Kownacki, zdobył bramkę i zanotował asystę w meczu towarzyskim swojego zespołu z US Cremonese (3:0).

Tomasz Rosiński
Dawid Kownacki Newspix / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Kownacki oficjalnie dołączył do Sampdorii 11 lipca, a w środę udało mu się strzelić swoją pierwszą bramkę dla swojego nowego klubu.

20-letni Polak zmienił w drugiej połowie doświadczonego Fabio Quagliarellę i niedługo po wejściu asystował przy trafieniu Filipa Djuricicia.

Natomiast dziesięć minut później były zawodnik Lecha Poznań sam wpisał się na listę strzelców.

W tym spotkaniu wystąpili również inni Polacy, a mianowicie Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty.

Początek sezonu Serie A 2017/2018 został zaplanowany na 20 sierpnia.

Sampdoria Genua - US Cremonese 3:0 (1:0)
1:0 - Ricardo Alvarez 42'
2:0 - Filip Djuricić 62'
3:0 - Dawid Kownacki 72'

Skrót meczu Sampdoria Genua - US Cremonese (gol Kownackiego od 2:20):

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Dawid Kownacki sprawdzi się w Sampdorii Genua?