Puchar Włoch: debiutancki gol Radosława Murawskiego dla US Palermo. Grał też Thiago Cionek

Bardzo dobrze rozpoczęła się przygoda Radosława Murawskiego w US Palermo. W 1/64 finału Pucharu Włoch zespół z Palermo nie dał szans Virtus Francavilla (5:0), a jedną z bramek dla swojego zespołu zdobył polski pomocnik.

Tomasz Rosiński
PAP / Darek Delmanowicz
Oficjalny debiut Murawskiego (wszedł z ławki rezerwowych) w Palermo wypadł okazale, gdyż jego drużyna zaaplikowała rywalowi pięć goli, zaś Polak ustalił wynik spotkania na 5:0. Wystąpił również Thiago Cionek, a nie grał natomiast nowy nabytek palermian - Paweł Dawidowicz.

Gospodarze od początku rywalizacji narzucili swój styl gry i już w trzynastej minucie gola strzelił Aleksandar Trajkowski. Ten sam zawodnik przed gwizdkiem kończącym I połowę zdołał podwyższyć prowadzenie miejscowej ekipy.

Po przerwie nic się nie zmieniło i wciąż dominowało US Palermo. Hat-tricka skompletował Trajkowski, zaś po jednym trafieniu dołożyli Haitam Aleesami oraz wcześniej wspominany Radosław Murawski i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Palermo 5:0.

W kolejnej rundzie Pucharu Italii US Palermo zmierzy się z Cagliari Calcio.