II liga: kuriozalne sytuacje i trzech liderów w godzinę

Radomiak Radom wygrał 4:1 z Rozwojem Katowice i dostał się na szczyt tabeli II ligi. W piątek liderem była krótko również Warta Poznań. Doszło do dwóch kuriozalnych sytuacji.

W pojedynku Radomiaka Radom padło pięć goli w pół godziny. Po wyrównanym początku worek z bramkami rozwiązał Maciej Filipowicz. Do siatki trafił po dośrodkowaniu Kamila Cupriaka. Radomianie poszli później za ciosem, a dzięki wysokiemu zwycięstwu 4:1 zostali liderami.

Rozwój Katowice zdobył swojego gola wskutek gestu fair-play. W 50. minucie Maciej Świdzikowski zamierzał oddać piłkę golkiperowi ze Śląska, tymczasem przypadkiem go przelobował. Po kuriozalnym trafieniu Radomiak stanął i pozwolił Michałowi Płonce wbiec z futbolówką do bramki.

Radomiak zastąpił na szczycie tabeli Wartę Poznań. Również drużyna ze stolicy Wielkopolski odniosła dotychczas komplet trzech zwycięstw. W piątek pokonała 2:0 ROW 1964 Rybnik.

Tym razem gola nie strzelił Przemysław Kita, ale przynajmniej asystował przy trafieniu Adriana Laskowskiego. Wynik ustalił Krzysztof Biegański uderzeniem ze skraju pola karnego. W doliczonym czasie Zieloni mieli jeszcze rzut karny, jednak nie potrafili go wykorzystać. Sędzia dopatrzył się zbyt wczesnego wbiegnięcia Biegańskiego w szesnastkę i jeszcze pokazał nadgorliwemu piłkarzowi żółtą kartkę.

ŁKS Łódź imponuje grą w defensywie po awansie na szczebel centralny. Minęło już 270 minut, w których Michał Kołba nie wyciągnął piłki z bramki. W meczu z MKS-em Kluczbork gorąco w jego polu karnym było w pierwszej połowie. Drużyna Andrzeja Konwińskiego jakby przeliczyła się z siłami i po przerwie skoncentrowała się wyłącznie na odpieraniu ataków łodzian.

MKS Kluczbork nie utrzymał remisu do końca. W 78. minucie nastąpił przełom. Gola na 1:0 dla ŁKS-u Łódź strzelił z półobrotu Jewhen Radionow po dośrodkowaniu Pawła Pyciaka. Powtórzyła się historia sprzed tygodnia, kiedy Ukrainiec dał beniaminkowi zwycięstwo z Gwardią Koszalin. Trudno się więc dziwić, że właśnie personalia Ukraińca skandowali kibice w końcówce meczu.

3. kolejka II ligi:

Radomiak Radom - Rozwój Katowice 4:1 (1:0)
1:0 - Maciej Filipowicz 38'
2:0 - Maciej Świdzikowski 50'
2:1 - Michał Płonka 51'
3:1 - Leandro (k.) 59'
4:1 - Kamil Cupriak 68'

Warta Poznań - ROW 1964 Rybnik 2:0 (1:0)
1:0 - Adrian Laskowski 32'
2:0 - Krzysztof Biegański 81'

ŁKS Łódź - MKS Kluczbork 1:0 (0:0)
1:0 - Jewhen Radionow 78'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom będzie liderem po rundzie jesiennej?