Primera Division: Absolutny beniaminek postraszył Atletico! Gwiazdor wyleciał z boiska

W pierwszym historycznym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej Girona zremisowała u siebie Atletico Madryt 2:2. Jeszcze przy stanie 2:0 dla beniaminka, czerwoną kartkę zobaczył trzeci najlepszy piłkarz 2016 roku - Antoine Griezmann.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Juanfran (z lewej) PAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: Juanfran (z lewej)
Absolutny beniaminek Primera Division przed rozpoczęciem historycznego sezonu pozyskał dwóch weteranów, którzy w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrali łącznie ponad 500 meczów. To 36-letni bramkarz Gorka Iraizoz (337 występów) i 30-letni napastnik Christian Stuani (165 spotkań i 42 gole).

Doświadczony duet na starcie sezonu miał poprowadzić zespół przeciwko trzeciej sile w Hiszpanii - Atletico Madryt.

Ze swojego zadania świetnie wywiązał się Stuani. W ciągu 3 minut pierwszej połowy zdobył 2 gole po uderzeniach głową. Tuż przed przerwą mógł nawet zanotować klasycznego hat-tricka, ale po ekwilibrystycznej przewrotce nieczysto strzelił, a Jan Oblak ostatecznie wybił piłkę z linii bramkowej.

Atletico, przez transferowy zakaz, do sezonu przystępuje praktycznie bez zmian. Mimo to, w pierwszym spotkaniu nie było widać zgrania w maszynie Diego Simeone. Ekipa zawsze chwalona za grę w defensywie, nie potrafiła upilnować 30-letniego napastnika. Dodatkowo nie błyszczała z przodu, gdzie tylko 2-krotnie pokazał się największy gwiazdor klubu - Antoine Griezmann.

Francuz najpierw popisał się ładnym, ale niecelnym, uderzeniem z powietrza, a po chwili... musiał udać się pod prysznic. Trzeci gracz globu w 2016 roku, za "symulkę" w polu karnym został upomniany, po czym zwrócił się do sędziego i zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. Co dokładnie powiedział? Trzeba poczekać na informacje z hiszpańskich mediów, które słyną z czytania z ruchu warg zawodników.

Atletico miało nieco ponad 20 minut, grało w osłabieniu i, w swoim stylu, powróciło do gry! Sygnał do ataku dał najlepszy joker w Hiszpanii - Angel Correa. Argentyńczyk po wejściu na boisko przeprowadził świetną akcję i zdobył kontaktowego gola. Chwilę później wielki błąd popełnił drugi weteran w Gironie - bramkarz Iraizoz. Golkipera po centrze z rzutu wolnego uprzedził Jose Maria Gimenez, który doprowadził do wyrównania!

W doliczonym czasie gry beniaminek jeszcze dwa razy postraszył utytułowanego rywala, jednak na wysokości zadania stanął Oblak. Po kapitalnym i pełnym zwrotów meczu padł remis 2:2!

***

Wymarzony debiut w Primera Division mógł zaliczyć również Maximiliano Gomez. 21-letni Urugwajczyk trafił przed sezonem do Celty Vigo i w pierwszym meczu ustrzelił dublet przeciwko Realowi Sociedad! Po zejściu młodego napastnika Baskowie skutecznie odwrócili losy meczu i w samej końcówce doprowadzili do stanu 3:2 dla siebie.

Celta Vigo - Real Sociedad 2:3 (1:1)
1:0 - Maxi Gomez 22'
1:1 - Mikel Oyarzabal 33'
2:1 - Maxi Gomez 50'
2:2 - Juanmi 80'
2:3 - Willian Jose (k.) 88'

Girona FC - Atletico Madryt 2:2 (2:0)
1:0 - Cristhian Stuani 22'