Sparingowo: 10:0 Pogoni Szczecin. Hat-trick Adama Gyurcso w osiem minut

Pogoń Szczecin wygrała 10:0 sparing z IV-ligowym Osadnikiem Myślibórz. Adam Gyurcso strzelił klasycznego hat-tricka w osiem minut.

Zawodnicy Pogoni Szczecin Dariusz Formella (L) i Adam Gyurcso (P) cieszą się z bramki strzelonej Arce Gdynia PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: Zawodnicy Pogoni Szczecin Dariusz Formella (L) i Adam Gyurcso (P) cieszą się z bramki strzelonej Arce Gdynia
Pogoń Szczecin odwiedziła Osadnika Myślibórz z okazji 70. rocznicy jego powstania. W jubileuszowym sezonie IV-ligowiec zdążył przegrać komplet czterech meczów. W sparingu z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy nie miał szans na przełamanie.

Między 15. a 23. minutą trzy gole Osadnikowi strzelił Adam Gyurcso. Skrzydłowy osłodził sobie w ten sposób smutną przerwę reprezentacyjną. Dwa tygodnie spędza w Szczecinie, ponieważ został pominięty przez selekcjonera Węgrów przy powołaniach na mecze z Łotwą i Portugalią.

W Lotto Ekstraklasie skrzydłowy jest najbardziej efektywnym piłkarzem Pogoni Szczecin. W klasyfikacji kanadyjskiej ma dwa gole i tyle samo asyst. Za nim jest Dariusz Formella, który w Myśliborzu strzelił gola na 4:0. W przerwie Gyurcso i Formella opuścili boisko.

W drugiej połowie strzelali młodzi szczecinianie z jeszcze większą częstotliwością. Przypomnieli o sobie golem Hubert Matynia i Patryk Paczuk, którzy w tym sezonie nie grają w Lotto Ekstraklasie. Ponadto Maciej Skorża pozwolił zadebiutować w nieoficjalnym meczu Michałowi Hoffmanowi, bramkarzowi urodzonemu w 2001 roku. Do siatki trafił niewiele starszy Michał Górzyński, a wynik na 10:0 ustalił w 82. minucie Paczuk.

Po przerwie reprezentacyjnej drużyna Macieja Skorży zagra z Lechem Poznań na własnym stadionie.

Osadnik Myślibórz - Pogoń Szczecin 0:10 (0:4)
0:1 - Adam Gyurcso 15'
0:2 - Adam Gyurcso 19'
0:3 - Adam Gyurcso 23'
0:4 - Dariusz Formella 25'
0:5 - Hubert Matynia 51'
0:6 - Sebastian Kowalczyk 55'
0:7 - Patryk Paczuk 63'