Serie A: zwycięstwo Juventusu Turyn, Wojciech Szczęsny znudzony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Kwadwo Asamoah (z lewej) i Federico Chiesa (z prawej)

Juventus Turyn po golu Mario Mandzukicia pokonał ACF Fiorentinę 1:0. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, ale rywale ani razu nie zmusili go do wysiłku.

- Buffon będzie odpoczywał w meczu z Fiorentiną, a to oznacza, że w środowy wieczór od pierwszej minuty zagra Szczęsny - zapewniał kilka dni temu Massimiliano Allegri. Trener Juventusu na każdym kroku chwali polskiego bramkarza. Okazuje się, że to nie tylko kurtuazja, zatem nasz rodak może liczyć na coś więcej niż "patrzenie" na parady Gianluigiego Buffona.

W pierwszej połowie meczu Szczęsny niemiłosiernie się nudził. W początkowych minutach dwukrotnie wznowił grę dalekim wykopem i wyłapał jedną centrę ze skrzydła. Piłkę przy nodze miał jeszcze tuż przed przerwą, kiedy to wymieniał podania z obrońcami. W drugiej połowie nudził się jeszcze bardziej.

Juventus zaczął z animuszem. Olbrzymią ochotę do gry przejawiał Paulo Dybala. Argentyńczyk dawał się we znaki obrońcom, ale ci nie przebierali w środkach, często faulując. Po jednym z gwizdków do sędziego podszedł Cristiano Biraghi. Obrońca z ironicznym uśmiechem sugerował, że Dybala przy każdym upadku symuluje. W niektórych przypadkach rzeczywiście tak było.

Wszystko co tego wieczoru gospodarze mieli najlepszego do zaoferowania działo się na prawym skrzydłe. Niepodzielnie panował tam Juan Cuadrado. Ilekroć Kolumbijczyk zagrywał przed bramkę gości pachniało golem. W 52. minucie właśnie po jego podaniu najpierw z piłką minął się Gonzalo Higuain, ale tuż za snajperem był Mario Mandzukić. Trafienie Chorwata było jedynym tego wieczoru.

Wraz ze strzeleniem gola Juventusowi odechciało się grać. Niby atakował, ale więcej było w tym improwizacji niż realnego zagrożenia.

W 64. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. To, że Milan Badelj podciął Blaise'a Matuidiego nie podlegało dyskusji. Pan Doveri zdecydował się jednak na wideoweryfikację i zmienił decyzję. "Jedenastka" przeobraziła się w rzut wolny z linii pola karnego, a winowajca całego zajścia wyleciał z boiska z drugą żółtą kartką.

Juventus dowiózł jednobramkową wygraną, a wszystko totalnie znudzony obserwował Wojciech Szczęśny. Tego wieczoru rywale ani razu celnie nie strzelili na bramkę Polaka.

Cały mecz na ławce rezerwowych ACF Fiorentiny przesiedział Bartłomiej Drągowski.

Juventus Turyn - ACF Fiorentina 1:0 (0:0) 1:0 - Mario Mandzukić 52'

Składy: Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny - Stefano Sturaro (90+2' Stephan Lichtsteiner), Andrea Barzagli, Daniele Rugani, Kwadwo Asamoah, Rodrigo Betancur, Blaise Matuidi, Juan Cuadrado (81' Federico Bernardeschi), Paulo Dybala (75' Miralem Pjanić), Mario Mandzukić, Gonzalo Higuain.

ACF Fiorentina: Marco Sportiello - Vincent Laurini (51' Bruno Gaspar), Davide Astori, German Pezzella, Cristiano Biraghi, Milan Badelj, Jordan Veretout, Marco Benassi (61' Gil Bastiao Dias), Cyril Thereau (69' Carlos Sanchez), Federico Chiesa, Giovanni Simeone.

Żółte kartki: Barzagli (Juventus) oraz Laurini, Badelj, Astori (Fiorentina).

Czerwona kartka: Badelj 66' (Fiorentina) - za drugą żółtą.

Sędzia: Daniele Doveri.